BODOVI NA CAMP NOU / "El clasico" pripao Barceloni

U najvećem derbiju španjolskog prvenstva Barcelona svladala madridski Real rezultatom 2:0. Golove za Barçu postigli su Eto´o i Messi.

14.12.2008.
7:27

BARCELONA - U najvećem derbiju 15. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na svom Camp Nou svladala madridski Real sa 2-0 (0-0). Pogotke za Barcelonu postigli su Samuel Eto'o (83) i Lionel Messi  u prvoj minuti sučeve nadoknade.

Pobjedom u "el clasicu"  Barcelona je još povećala prednost na ljestvici pred svojim glavnim rivalom na 12 bodova. Druga na ljestvici je Valencija sa osam bodova zaostatka.

Barceloni je dugo trebalo da okruni svoju terensku nadmoć, a pobjedu su ostvarili tek u posljednjih deset minuta. Ikera Casillasa prvi je svladao najbolji strijelac Primere Eto'o svojim 15. prvenstvenim golom iz gužve nakon kornera. Kamerunac se tako iskupio za neiskorišteni 11-erac kojega mu je u 70. minuti obranio Realov vratar. Pobjedu Barcelone u sudačkoj nadoknadi je iz protunapada potvrdio Messi.