FRANCUZI PORAŽENI NA SVOM TERENU / Druga pobjeda Maradone

Diego Maradona je upisao svoju drugu pobjedu na čelu argentinske reprezentacije pobjedom 2:0 protiv Francuske u Marseilleu.

12.2.2009.
7:00

Diego Maradona upisao je i drugu pobjedu na klupi argentinske nogometne reprezentacije. "Gauči" su, u prijateljskoj utakmici, u Marseilleu pobijedili Francusku 2:0.

Golove za Južnoamerikance postigli su Jonas Gutierrez u 41. i Lionel Messi u 83. minuti.

Francuzi su bolje krenuli u utakmicu i dominirali u prvoj polovici prvog poluvremena. Prijetio je najčešće Ribery, a najbolju je priliku u 29. minuti propustio Nicolas Anelka.

U završnici prvog dijela Argentinci su totalno preuzeli kontrolu. U 41. minuti Gutierrez, 25-godišnjeg veznjaka Newcastle Uniteda, pogađa bliži kut Mandande za vodstvo Argentine.

Konačan je rezultat na dodavanje Carlosa Teveza, koji je u 81. minuti zamijenio Agüera, postavio Leo Messi.