SUDAR NA STAMFORD BRIDGEU / Drogba utišao Topnike

Didier Drogba odlučio je veliki londonski derbi. Zabio je oba gola i u 84. minuti sjajnim slobodnjakom zatresao prečku.

8.2.2010.
15:10

U derbiju 25. kola Premiershipa, velikom londonskom okršaju Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio Arsenal 2:0 i ponovo preuzeo vodstvo na ljestvici.

Junak utakmice bio je Didier Drogba koji je postigao oba gola za "Bluese", prvog u osmoj, a drugog u 23. minuti utakmice. Drogba je bio korak i do trećeg gola no u 84. minuti je iz slobodnog udarac uzdrmao vratnicu. U posljednjih deset utakmica protiv Arsenala Drogba je postigao čak 12 pogodaka.

Arsenal je imao inicijativu svih 90 minuta, imao je veći posjed lopte i više udaraca prema vratima, no svi njegovi pokušaji ostali su nedorečeni, dok je Chelsea kaznio svaki propust gostujuće obrane. Najbolje prilike za "Topnike", koji su bili bez ozlijeđenog Eduarda da Silve imali su Aršavin u 18. minuti, te Nasri u 62. minuti. Kod prvog pokušaja sjajno je reagirao vratar Chelsea, Petr Čech, dok je kod drugog pokušaja Nasri previše oklijevao.

Skraćene snimke utakmica 25. kola Premiershipa možete pogledati na posebnoj stranici našeg portala.