ŠEST BODOVA PREDNOSTI / Dinamo na odmor kao prvak

Zagrepčani su u Čakovcu slavili rezultatom 1:4 i jesenski dio prvenstva zaključili prvim mjestom na tablici. Dva gola Međimurju je zabio mladi Kramarić te tako utvrdio gradivo iz utakmice s početka prvenstva.

6.12.2009.
16:28

ZAGREB - Nogometaši Dinama osvojili su naslov jesenskog prvaka u Hrvatskoj nogometnoj ligi nakon što su u posljednjoj utakmici jesenskog dijela prvenstva svladali u gostima Međimurje rezultatom 1:4.

Domaćini su poveli u 21. minuti. Dinamo je uspio izjednačiti tek u drugom poluvremenu golom Pedra Moralesa. Slepička je goste doveo u vodstvo u 55. minuti, a Dinamo je pobjedu zapečatio golovima mladog Andreja Kramarića koji je u igru ušao umjesto neraspoloženog Grka Papadopoulosa.

Međimurje je tako postalo "Kramarićeva mušterija" jer mladi je napadač klubu iz Čakovca na početku prvenstva također zabio dva gola.

Zagrepčani će na zimski odmor sa 39 bodova, šest više u odnosu na pratitelje Cibaliju i Šibenik. Prvenstvo se nastavlja 20. veljače.