MOLITVE ZA AJAXOVU POBJEDU / Dinamo korak i pol do europskog proljeća

Slepička je u 57. minuti zabio jedini gol na cijelom susretu. Sada je potrebna još pobjeda protiv Temišvara na Maksimiru uz uvjet da Anderlecht u gostima izgubi od Ajaxa.

2.12.2009.
22:04

U susretu petog kola skupine A Europske lige nogometaši zagrebačkog Dinama na gostovanju su pobijedili belgijski Anderlecht sa 1-0.

Strijelac pobjedničkog gola bio je Slepička u 57. minuti, a Dinamo je ovom pobjedom ostao u igri za plasman u šesnaestinu finala Europske lige. No, ne ovisi samo o sebi.

U drugom susretu A skupine rumunjski Temišvar je na svom terenu izgubio od Ajaxa sa 1-2.

Prije posljednjeg kola Ajax ima 11 bodova, slijedi Anderlecht sa 8, te Dinamo sa 6 bodova.

U zadnjem kolu, 17. prosinca, Ajax dočekuje Anderlecht, a Dinamo će pred praznim maksimirskim tribinama igrati protiv Temišvara.

Budući da Anderlecht ima bolji međusobni omjer od Dinama, zagrebački klub može u šesnaestinu finala proći samo ako pobjedi Temišvar, a pritom Anderlecht mora izgubiti od Ajaxa.