PORAZ NA SP-u / Danci razoružali Kauboje

Hrvatska je izgubila od Danske 29:34 (16:15) i u drugi krug natjecanja će prenijeti jedan bod. Tamo nas čekaju Poljska, Švedska i Argentina.

20.1.2011.
20:57

U susretu posljednjeg, 5. kola C skupine svjetskog rukometnog prvenstva u Švedskoj reprezentacija Hrvatske je u Malmou izgubila od Danske 29:34 (16:15) i u drugi krug natjecanja će prenijeti jedan bod.

Hrvatsku su uništili Kasper Sondergaard Sarup sa 10 i Mikkel Hansen sa 9 postignutih golova. Najefikasniji igrači u hrvatskim redovima bili su Vedran Zrnić sa osam i Denis Buntić sa sedam golova.

Hrvatska je na koncu osvojila drugo mjesto u skupini sa sedam bodova, tri manje od Danske, dok je na trećem mjestu Srbija.

Danci u drugi krug prenose četiri, a Hrvatska i Srbija po jedan bod. U drugom krugu hrvatski rukometaši će igrati u skupini II protiv Poljske, Švedske i Argentine.