CROATIA CUP, HRVATSKA - KATAR 33: / 28; Kauboji uraganom u završnici nakon teške borbe slomili Katar i osvojili turnir

Nakon remija s Bosnom i Hercegovinom hrvatski reprezentativci pobijedili su Katar na Croatia Cupu

5.1.2020.
18:18
Dusko Marusic /PIXSELL

U posljednjem susretu Croatia Cupa 2020., hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je Katar 33-28 i osvojila turnir.

Katar je u petak svladao Bosnu i Hercegovinu sa 30-27, dok je Hrvatska u subotu odigrala 33-33 pa je ovo bio izravan sudar za prvo mjesto.

Cindrić najefikasniji

Ponovno je bilo mnogo uspona i padova u igri naše reprezentacije, ali je pobjeda ipak veliko ohrabrenje uoči početka EURA.

Prvo ime susreta svakako je bio Luka Cindrić koji je postigao osam pogodaka iz devet udaraca. Pet puta se među strijelce upisao Luka Stepančić, a kod Katara najbolji je bio Frankis Marzo s osam pogodaka.

Croatia Cup Hrvatska - Katar 33:28

60' Gotova je utakmica, Kauboji su pobijedili 33:28 i slavili u generalci za Europsko prvenstvo.

58' Ašanin je obranio sedmerac i Hrvatska je zadržala pet golova prednosti.

57' Katar je pao i Červarovi izabranici mirno koračaju prema pobjedi. U zadnje tri minute ulaze s četiri gola prednosti.

50' Vratila se Hrvatska, nadoknadili su Kauboji dva gola minusa i prešli u vodstvo.

43' Nešto je smislenija igra Kauboja, obrana je malo bolja, ali sada šteka realizacija u napadu. Imao je Katar sedmerac za povratak na plus dva, ali Šego brani.

34' Sve po starom, Katar je čak u jednom trenutku imao tri gola prednosti.

31' Počelo je drugo poluvrijeme.

30' Jako su loše Kauboji odigrali prvo poluvrijeme, obrana gotovo da nije postojala i Katar na osmor ide s dva gola prednosti.

26' Katarski rukometaši sada su prvi put poveli rezultat je 14:13.

24' Nastavlja se mučenje, svaki put kada se Kaubojima ukaže prilika, oni je ne uspiju iskoristiti.

18' Kauboji su mogli vratiti +2, ali Karačić promašuije sedmerac.

16' Igra se gol za gol i Hrvatska drži vodstvo, ali to ne izgleda bajno pa Červar zove time-out.

12' Kauboji se muče, imali su par prilika da odu na +2, ali nisu uspjeli.

6' Hrvatska vodi 3:2, ali nije briljirala na početku utakmice i Katar je jako blizu.

1' Hrvatska je povela iz prvog napada u utakmici. Lijepo su Kauboji organizirqali akciju i Mandić zabija s krila.

1' Počela je utakmica.

16.20 Utakmica počinje za pola sata.

U nedjelju od 16.50 hrvatski rukometaši će igrati protiv Katara, koji je u petak svladao Bosnu i Hercegovinu sa 30-27.

Tako će se pokušati iskupiti za loš nastup protiv protiv Bosne i Hercegovine u subotu kada su odigrali samo 33-33 (18-17).

KAUBOJI NAKON RAZOČARAVAJUĆEG REMIJA S BIH: /

'To nam je opomena, u Grazu imamo protivnike koji će se boriti kao ovi...'

Prijenos na RTL-u

U prvom krugu EP-a, koje se održava od 9. do 26. siječnja, Hrvatska će igrati u Grazu s Crnom Gorom, Bjelorusijom i Srbijom.

Prijenos utakmice možete gledati na RTL-u.