Crno-beli prekinuli crnu seriju (VIDEO)

Šampion se mučio u Ivanjici, ali je upisao nova tri boda

13.4.2013.
16:16

Fudbaleri Partizana savladali su u Ivanjici ekipu domaćeg Javora rezultatom 1:0 (1:0), u premijernom meču 23. kola Jelen Super lige.

Ekipa trenera Vladimira Vermezovića tako je prekinula seriju od tri meča bez pobede i sada ima sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Crvenu zvezdu koja večeras na beogradskoj Marakani dočekuje subotički Spartak.

Već u drugom minutu Partizan je došao do gola koji je na kraju bio dovoljan za 17. trijumf u prvenstvu i nova tri boda.

Nekadašnji igrač crno-belih Milović je loše vratio loptu u svoj kazneni prostor, Brašanac stigao do nje pre Kamerunca Valiđa, koji ga je oborio. Sudija Gogić je pokazao na jedanaesterac, a kapiten gostiju Saša Ilić je bio siguran sa bele tačke.

Javor je u nastavku meča svim silama nastojao da izvuče remi. Igrao je angažovano i borbeno, a najpovoljniju šansu propustio je Kostić u 35. minutu, kada mu je golman Beograđana Stojković odbranio zicer.

Drugo poluvreme proteklo je u nezanimljivoj igri, jalovim pokušajima domaćina i zatvorenijoj varijanti gostiju. Partizan se uglavnom branio uspeo da sačuva mrežu i ipak zasluženo trijumfuje.