PROPUSTIO VELIKU PRILIKU / Čilić bez finala u Hamburgu

Dvoboj je trajao sat i 57 minuta, ali samo prvi set čak sat i pol. Čilić je propustio ogromnu priliku ući u drugo uzastiopno ATP finale, a cijeli se meč prelomio upravo u "tie-breaku" početnog seta.

21.7.2012.
19:11
RTL

Najbolji hrvatski tenisač MarinČilić poražen je u polufinalu ATP turnira u Hamburgu od Nijemca TommyaHaasa s 6:7 (7), 0:6.

Dvoboj je trajao sat i 57 minuta, ali samo prvi set čak sat i pol. Čilić je propustio ogromnu priliku ući u drugo uzastiopno ATP finale, a cijeli se meč prelomio upravo u "tie-breaku" početnog seta. Imao je Čilić u tom prvom setu prvi break, a potom čak i pet-set lopti koje nije iskoristio, a Haas svoju prvu jest. U drugom setu se Čilićeva igra potpuno raspala, pa je Haas sa 6:0 lako ušao u finale u svojem rodnom gradu.

Čilićev niz započet pobjedom u Umagu tako je zaustavljen u Hamburgu, a Haas će u finalu igrati s argentinskim tenisačem Juanom Monacom koji je slavio nad prvim nositeljem Španjolcem Nicolas Almagrom 3:6, 6:3, 6:4.