'VUKOVI' TEŠKO STRADALI / Cibona u Ukrajini zamrznuta na -17

Košarkaši Cibone izgubili su dvoboj 3. kola Eurokupa protiv Donjecka sa 98:81 te tako izgubili sve šanse za plasman u drugi krug natjecanja.

29.11.2011.
20:26
PIXSELL

U susretu trećeg kola A skupine Eurokupa košarkaši Cibone izgubili su u Donjecku od istoimene ukrajinske momčadi 98:81 (21:17, 30:18, 28:21, 19:25) i nakon tri uzastopna poraza ostali bez izgleda za plasman u drugi krug.

Cibona je tek u prvoj dionici pružila dostojan otpor, no već sredinom druge četvrtine Donjeck je pobjegao na 15 koševa viška (38:23) i potom bez suviše stresa sačuvao prednost do konca utakmice. U trećoj četvrtini domaćin je imao i 24 koša plusa (63:39).

Cibonu je drugu utakmicu uzastopce vodio privremeni trener Danijel Lutz, a najefikasniji igrači u redovima hrvatskog sastava bili su Davor Kus sa 14 koševa, Antwain Barbour sa 12, te Brain Chase sa 11 koševa. Domaćine su do pobjede predvodili Ramel Curry sa 23 koša, te Vjačeslav Kravcov i Ivan Rađenović sa po 15 koševa.

Cibona nakon tri kola ima tri poraza i negativnu koš razliku - 63. Donjecku je to bila druga pobjeda uz jedan poraz. U drugom susretu iz skupine sastaju se Hapoel i vodeći Gravelines.