VUKOVI POKAZALI ZUBE / Cibona potopila Olympiacos

Košarkaši Cibone nastavljaju pobjednički niz. U trećem kolu Eurolige pao i grčki Olympiacos

7.11.2008.
15:25

Cibona je upisala i treću uzastopnu pobjedu na otvaranju Eurolige.

Nakon Maccabia i Le Mansa, "vukovi" su u prepunoj dvorani Dražen Petrović pobijedili jednu od najskupljih europskih momčadi grčki Olympiacos 85:76 (14:18, 25:10, 28:27, 18:21).

Grci su bolje otvorili utakmicu dobivši prvu četvrtinu sa četiri koša razlike, međutim u ostatku utakmice Cibona je bila bolja i posve zasluženo je stigla do pobjede. Cibona je već do poluvremena nadoknadila zaostatak i u drugih deset minuta sjajnom obranom je uništila goste te na veliki odmor otišla sa 11 koševa prednosti (39:28). U nastavku utakmice hrvatska momčad je imala i 17 koševa viška, međutim 44 sekunde prije kraja utakmice Grci su stigli na samo minus četiri (74:78). Srećom u završnici utakmice Calloway i Prkačin su bili precizni s linije slobodnih bacanja osiguravši Ciboni nove bodove.

Najbolji u redovima Cibone bili su Earv Calloway sa 17 koševa, Rawle Marshall sa 15, te Nikša Prkačin sa 13 koševa.