PREOKRENUT ARSENAL /

Chelsea u finalu FA Kupa

Chelsea je prvi finalist FA Kupa nakon što je u polufinalu pobijedio Arsenal 2:1.

18.4.2009.
19:05

Nogometaši Chelsea prvi su finalisti FA Kupa nakon što su u polufinalnom ogledu igranom na Wembleyu pred 90.000 gledatelja pobijedili Arsenal 2:1.

"Topnici" su poveli pogotkom Thea Walcotta u 19. minuti, a rezultat je izjednačio Florent Malouda u 33. minuti utakmice. Pobjednički pogodak za "Bluese" postigao je Didier Drogma sedam minuta prije kraja dvoboja.

Hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva nije bio u krugu kandidata za momčad Arsenala i utakmicu je pratio s tribina.

Chelsea je do sada u najstarijem nogometnom natjecanju slavio četiri puta i još četiri puta igrao u finalu, a posljednji trijumf upisali su prije dvije godine.

U drugom polufinalnom paru u nedjelju se, također na Wembleyu sastaju Manchester United i Everton.