SCOLARI U PROBLEMIMA / Chelsea od poraza do pobjede

Chelsea je na svom terenu jedva pobijedio Stoke. Gosti su do 88. minute vodili 1:0, a onda su domaćini napravili preokret i slavili s 2:1.

17.1.2009.
20:08

Chelsea je u 22. kolu engleskog nogometnog prvenstva ostvari tešku pobjedu protiv Stokea na Stamford Bridgeu.

Chelsea je do 88. minute gubio s 1-0, a na kraju je ipak uspio pobijediti. Gosti su poveli u 60. minuti. James Beattie je fino primirio loptu prsima i gurnuo je u for Roryju Delapu koji je u naletu s desne strane izdržao duel s Ashleyjem Coleom, a onda je potkopao loptu iznad Petra Čecha.

Domaćini su cijelu utakmicu napadali, ali su do pogotka stigli tek u 88. minuti. Poentirao je Juliano Belleti, glavom iz blizine u jednoj gužvi, nakon što mu je, također glavom, loptu servirao Michael Ballack. Chelsea je nastavio opsadu Stokeovog gola, i u posljednjim trenucima sudačke nadoknade je Frank Lampard s 15 metara raspalio lijevom nogom, a njegova je ''bomba'' prošla mnoštvo igrača na putu do mreže.

Chelseajev memadžer Lus Felipe Scolari opet nije uvrstio u konkurenciju za sastav bjelokošćanskog napadača Didiera Drogbu.

Skraćene snimke subotnjih utakmica 22. kola Premiershipa možete pogledati na posebnoj stranici našeg portala.