PORAZ U MILANU / Cedevita se ipak nije oporavila od šoka

Cedevita se odlično držala u prve dvije dionice, a na koncu poluvremena čak je vodila 37:36. Nažalost, hrvatski sastav je u trećoj četvrtini doživio potpuni slom, taj dio igre Milano je dobio 25:9 i potom je rutinski sačuvo vodstvo.

23.11.2012.
7:45
PIXSELL

MILANO - U susretu sedmog kola C skupine Eurolige košarkaši Cedevite su na gostovanju u Milanu izgubili od EA7 Emporio Armanija 60:75 (18:20, 19:16, 9:25, 14:14) i nakon petog poraza sve su dalje od plasmana u TOP 16.

Nakon što je prije tri dana BožidarMaljković neobjašnjivo podnio ostavku, Cedevitu je u Mediolanum Forumu predvodio JakšaVulić koji nije imao previše vremena za pripremu utakmice. Momčad iz Podsuseda pod vodstvom novog trenera odradila je tek jedan trening u Zagrebu, te jedan u Milanu.

Najefikasniji igrači u redovima Cedevite bili su MiroBilan sa 15 koševa i 9 skokova, te BraceyWright i PredragŠuput sa po devet koševa. Domaćine su predvodili AntonisFotsis sa 15, te KeithLangford i IoanisBourousis sa po 11 koševa. Hrvatski košarkaš Rok Stipčević zabio je za talijanski sastav tri koša uz dvije asistencije.

Nakon sedam odigranih susreta Cedevita ima dvije pobjede i pet poraza, a lošiji učinak ima jedino Caja Laboral koja ima skor 1-5, a u petak gostuje kod vodećeg Žalgirisa. U osmom kolu Cedevita će 29. studenog ugostiti turski Efes.