BOCA PRVA, RIVER PLATE ZADNJI / Boca dva koraka od naslova

Boca Juniors je golovima Juana Romana Riquelmea u 17. kolu Aperture - Argentinskog prvenstva, pobijedila Racing 2:1, čime je zadržala vodeću poziciju na prvenstvenoj ljestvici.

1.12.2008.
10:17

Do kraja prvenstva ostala su još dva kola, a Boca ima dva boda više od drugoplasiranog Tigrea i četiri više od trećeplasiranog Lanusa.

Momčad Tigrea je na Bomboneri pred svojim navijačima sa 3:1 pobjedila jednog od najvećih južnoameričkih klubova - River Platu, koji je tako ostao na zadnjem mjestu lige, sa samo dvije pobjede iz 17 susreta!

Nogometaši Boce su protiv Racinga poveli u 40. minuti, kada je siguran izvođač jedanaesterca bio Riquelme.

Ipak, na poluvrijeme se nije otišlo s tim rezultatom jer je u zadnjoj minuti prvog dijela Franco Sosa glavom postigao izjednačujući pogodak.

Konačan rezultat utakmice postavio je ponovno Riquelme u 59. minuti susreta, odličnim udarcem iz voleja.