RASPUCANI HRVATSKI NAPADAČ / Bilić potopio Numaciju

Mate Bilić postigao dva gola u pobjedi Gijona nad Numancijom (3:1) i tako izbio na drugo mjesto ljestvice strijelaca Primere

3.11.2008.
11:50

Mate Bilić postigao je dva pogotka u 3-1 pobjedi Sportinga iz Gijona protiv Numancije u 9. kolu španjolskog nogometnog prvenstva.

Numancia, momčad hrvatskog trenera Sergija Krešića, povela je u 20. minuti golom Etxebarrije. Izjednačujući pogodak za Sporting postigao je Moran u 33. minuti, a u nastavku je na scenu nastupio Mate Bilić. Prvo je glavom s pet metara poentirao u 65. minuti za vodstvo domaćina 2-1, a onda je u 76. minuti realizirao i jedanaesterac za konačnih 3-1.

Bilić je s ova dva gola stigao do drugoga mjesta na ljestvici strijelaca Primere s ukupno šest pogodaka.

Na ljestvici trenutačno vodi Barcelona sa 22 boda ispred Villarreala (21) i Real Madrida (20), dok su na začelju su Athletic Bilbao (5) i Osasuna (4).