UTAKMICE 1/16 FINALA / Bez iznenađenja u Kupu: Prošli svi prvoligaši

Iz Kupa su ispali donedavni prvoligaši i nekadašnji finalisti ovog natjecanja, Varaždin i Šibenik. Novigrad Istarski je sa 3-0 bio uspješniji od Varaždina, dok je Podravina sa 1-0 svladala Šibenik.

25.9.2013.
20:01
Davor Javorovic/PIXSELL

ZAGREB - U susretima 16-ine finala hrvatskog nogometnog Kupa igranima u srijedu nije bilo iznenađenja, svi prvoligaši plasirali su se među 16 najboljih.

Prvak Dinamo iz Zagreba bio je uvjerljiv sa 6-0 (2-0) protiv petoligaša Suhopolja, Zadar je sa 2-0 (1-0) u Sisku bio bolji od Segeste, Istra 1961 je teško sa 2-1 (0-0) svladala trećeligaša Slavoniju iz Požege, dok je Osijek sa 3-0 bio uspješniji od županijskog ligaša Torpeda iz Kuševca.

Najzanimljivije je bilo u Velikoj Gorici gdje je Inter iz Zaprešića izbacio domaćina Goricu boljim izvođenjem 11-eraca sa 2-1.

Plasman u osminu finala ostvarili su i Cibalia, Zagreb, Lučko, Vinogradar i Zagora.

Slaven Belupo još u utorak je sa 6-0 svladao Jadran iz Poreča, Međimurje se plasiralo dalje bez borbe jer njegov suparnik Karlovac nema momčadi u službenom natjecanju, dok će se preostala dva susreta 16-ine finala igrati kasnije.

Susret Kustošija - Hajduk na programu je 1. listopada, a Zmaj Vela Luka - Rijeka 9. listopada.