Odgođena proslava Bavaraca / Bayern u završnici pobijedio Mainz, Olić zabio za vukove

Bavarski klub je tek u posljednjih osam mintua uspio svladati domaćina, a Wolfsburg je kod kuće remizirao, i to golom hrvatskog reprezentativca Ivice Olića.

22.3.2014.
18:31
Jens Wolf/DPA/PIXSELL

Aktualni europski i njemački nogometni prvak Bayern Munchen nastavio je pobjednički niz u prvenstvu porazivši u susretu 26. kola na gostovanju Mainz 2-0 pa i dalje nema niti jedan poraz u sezoni.

Bavarci su tek u posljednjih osam minuta uspjeli slomiti domaćina, a strijelci su bili Bastian Schweinsteiger (82) i Mario Goetze (86). Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić igrao je do 81. minute kada ga je zamijenio Pizzaro.

Tri boda na gostovanju dohvatila je i Borussia Dortmund koja je porazila Hanover 3-0, a strijelci su bili Mats Hummels (43), Robert Lewandowski (52) i Marco Reus (90+1).

Wolfsburg je kod koće remizirao protiv Augsburga 1-1, a pogodak za domaćine zabio je Ivica Olić u 81. minuti. Prije toga za Augsburg je u 43. minuti pogodak postigao Tobias Werner (43). Bio je to Olićev deveti ligaški gol ove sezone. Olić je na terenu proveo cijeli susret, baš kao i Ivan Perišić.

HSV je upisao još jedan poraz i sve je bliži drugoj ligi. Ovoga puta poražen je kod Stuttgarta 0-1, a pogodak odluke zabio je Alexandru Maxim u 69. minuti. Milan Badelj je za HSV igrao do 80. minute, dok je Ivo Iličević odradio svih 90 minuta.

Na ljestvici vodi Bayern sa 74 boda, Borussia Dortmund na drugom mjestu ima 51, a Schalke je treći sa 50 bodova.