Potpuni debakl: Od Hrvatske se oprašta porazima

Još neko kraće vrijeme najbolja hrvatska tenisačica Ajla Tomljanović nastavila je nizati poraze na WTA Touru i na velikom turniru u Montrealu.

5.8.2014.
13:01

Uspješnija od nje je u susretu 1. kola bila američka kvalifikantica Shelby Rogers sa 6:4, 7:6 (5) nakon sat i 49 minuta igre.

Za Tomljanović je ovo peti turnir u nizu na kojemu je izgubila u prvom kolu, posljednju je pobjedu u glavnom ždrijebu ostvarila još prije dva mjeseca kada je u 3. kolu Roland Garrosa svladala Poljakinju Agnieszku Radwansku.

Uslijedili su porazi u Birminghamu (Mona Barthel), Wimbledonu (Heather Watson), Bad Gasteinu (Ana Bogdan), Stanfordu (Andrea Petković) i Montrealu (Shelby Rogers), a u međuvremenu je nastupila i u kvalifikacijama u Eastborneu gdje se nije uspjela plasirati u glavni ždrijeb.

Nastup u Montrealu bio je jedan od posljednjih koje je 21-godišnja Zagrepčanka imala pod hrvatskom zastavom, jer bi već krajem ovog mjeseca US Openu trebala nastupati za Australiju.

Hrvatski tenisač Ivan Dodig pobjednički se vratio na ATP Tour nakon više od dva mjeseca izbivanja zbog ozljede leđa, on je u susretu 1. kola velikog turnira u Torontu svladao 10. nositelja, Amerikanca Johna Isnera sa 6-4, 6-7 (4), 6-3 nakon sat i 52 minute igre.

Dodig je posljednji dvoboj u pojedinačnoj konkurenciji odigrao još krajem svibnja kada je u 1. kolu Roland Garrosa predao dvoboj Španjolcu Marcelu Granollersu nakon samo četiri odigrana gema.

U susretu protiv visokog Isnera Dodig je odigao odlično, pogotovo na svom servisu, u 16 svojih servis-gemova prepustio je suparniku samo 19 poena ne dozvolivši mu niti jednu "break-loptu". S druge strane, Dodig je imao čak devet prilika za oduzimanje servisa Isneru, a iskoristio je dvije, po jednu u prvom i trećem setu. Do pobjede je naš treći reket mogao doći i brže, ali nakon što nije iskoristio jedinu "break-loptu" u drugom setu, izgubio je i "tie-break", pa se morao igrati i treći set.

Bio je ovo drugi međusobni susret Dodiga i isnera, a naš je predstavnik uzvratio Amerikancu za poraz u 2. kolu Miamija prošle godine.