Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Ostalo /

Nakon žute kiše, Beograd pobeleo od grada (VIDEO) (FOTO)

Grad veličine zrna grožđa pogodio prestonicu a gradonosni oblak nastavio ka Banatu

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Grad veličine zrna grožđa sručio se danas oko 12 časova na Beograd i okolinu.

Časlav Stanojević iz Republičkog hidrometerološkog zavoda izjavio je za Trojku da su radari zavoda koji se nalaze na Košutnjaku registrovali da je gradonosni oblak došao iz okoline Valjeva, pa se prema preliminarnim rezultatim može zaključiti da je grad zahvatio i okolinu Mladenovca.

Oblak je nastavio da se kreće ka Južnom Banatu a Stanojević kaže da će odatle kretanje nastaviti prema Rumuniji.

- Gornja visina oblaka je bila preko 12 km što je izuzetno veliki razmak ali je oblak imao brzo kretanje pa se na jednom mestu nije zadržavao više od pet minuta. Oblak se polako prazni, mada još neki oblaci dolaze sa jugozapada, ali su oni manje opasni. Grad koji je pao je sitan, pa ne očekujemo da će biti većih šteta po bilje, a bila je izrazito velika količina padavina od 20 do 30 litara po metru kvadratnom - rekao je Stanojević.

On je naglasio da je žuta kiša koja je prethodila ovom gradu došla preko oblaka sa Mediterana i Južne Afrike, koji je u jugozapadnoj struji došao donevši pustinjsku prašinu.

Inače, u RHMZ-u predviđaju da će se gradonosni oblak spustiti do centralne Rumunije.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike