Nevjerojatna krađa: Ako ovo nije gol – što onda je?

Teškim sudačkim previdima nema kraja. Iako su nogometaši Alajuelensea zabili pogodak koji je bio vidljiv i 'iz aviona', sucu to jednostavno nije bilo dovoljno da ga prizna.

7.2.2011.
13:59

arti-201007200751006Susret kostarikanskih klubova Limona i Alajuelensea (1:0) obilježio je katastrofalan sudački previd zbog kojeg se navijači imaju puno pravo zapitati kad će nogomet postati pošten sport.

Naime, domaćin je u 32. minuti poveo s 1:0, a četiri minute kasnije gosti su nakon slobodnog udarca izjednačili, odnosno barem su tako mislili.

Iako je lopta nakon udarca Pabla Antonia Gabasa 'prošetala' golom, sudac nije priznao pogodak čak niti nakon konzultacija sa svojim pomoćnikom.

arti-201010110736006Iako smo često svjedoci teških sudačkih previda i debata je li lopta prešla gol-liniju, poput onog Lampardovog nepriznatog gola na SP-u u susretu Engleske i Njemačke, ovako težak gaf sudaca viđen je još samo davne 1993. godine u utakmici Dundee Uniteda i Partick Thistlea.

Tada je Unitedov napadač Paddy Connoly iz blizine zakucao loptu u gol, a iako su i protivnici vidjeli da je to bio pogodak te uzeli loptu u ruke, sudac nije pokazao da se utakmica nastavlja s centra.