Ujedno je odlučeno da se što prije iznađe drugi trg koji će se imenovati Trgom hrvatskih velikana.
Predsjednik odbora Zlatko Klarić (ASH) i članovi Zdravko Tomac (SDP), Ivan Perzan (HSLS) i Joško Morić (DC) glasovali su za takav prijedlog, a protiv je bila Vesna Pivčević-Stanić (HDZ).
Tomac je u raspravi ocijenio da se "pogrešku bivše vlasti, koja je 1990. bez povoda ukinula ime Trga žrtava fašizma, treba ispraviti", ali i da se što prije treba naći rješenje za Trg hrvatskih velikana jer mnogi danas poistovjećuju Domovinski rat s tim imenom.
Vera Stanić-Pivčević ustvrdila je da preimenovanje nije bila greška te da nova vlast nije dobila "bjanko" mandat da olako mijenja imena, zamjerivši predsjedniku odbora Klariću da je prije današnje odluke iznio svoje stranačko mišljenje u javnosti u kojem se zauzeo za Trg žrtava fašizma.
Joško Morić ocijenio je da interes građana pokazuje da je to preimenovanje ispolitizirano, predloživši rješenje koje ne bi trebalo uzrokovati nove podjele. Založio se da se pripreme dodatni prijedlozi za imenovanje četiriju gradskih trgova imenima žrtava komunizma, hrvatskih velikana, prvog hrvatskog predsjednika i Republike Hrvatske.
Sve to, rekao je Klarić, također će biti razmotreno uz pomoć stručne skupine koja djeluje pri odboru i stručnjaka iz Zavoda za katastar i urbanizam.
Na današnjoj sjednici odbora bili su nazočni i predstavnici udruga zainteresiranih za preimenovanje: tajnik Odbora Akcije za Trg žrtava fašizma Zoran Pusić i članice Udruge Hrvatske majke, među kojima i Kata Šoljić, te ostalih udruga proizašlih iz Domovinskog rata, koje su i ispred Stare gradske vijećnice prosvjedovale tražeći da taj trg zadrži sadašnje ime.
Osim toga, bilo je i dodatnih pojedinačnih prijedloga da se Trg nazove Trgom žrtava komunizma i fašizma, Trgom žrtava političkog nasilja ili jednostavno Trgom žrtava. Od izgradnje 20-ih godina, trg je promijenio više imena i zvao se: Trg N, Trg kralja Petra I. oslobodioca, Trg Kulina bana, a među Zagrepčanima i danas je ostao uvriježen popularni naziv Džamija.