Zadar nakon drame pobijedio Zagreb

U dvoboju 13. kola NLB lige košarkaši Zadra slavili su u Trnskom kod Zagreba sa 97:95, a strijelac ključne trice za trijumf gostiju bio je Tomislav Ružić sedam sekundi prije kraja.

19.12.2009.
21:40

Nakon izjednačenog prvog poluvremena i minimalnog vodstva Zadrana 49:48, u nastavku su gosti bili za nijansu bolji.

U posljednjoj četvrtini mogli su prelomiti dvoboj na svoju stranu, no dopustili su Mravima povratak u igri, čak i vodstvo na ulasku u posljednju minutu.

Slobodnim bacanjima Damira Mulaomerovića, najboljeg strijelca utakmice sa 27 koševa, košarkaši Zagreba su 20-tak sekundi prije kraja poveli 95:94, no gosti su nakon minute odmora došli do pobjede tricom Tome Ružića sedam sekundi prije kraja za konačnih 97:95.

Zadranima je to osma pobjeda u ligi, ali prva gostujuća, dok je Zagreb također na omjeru 8-5.

Najučinkovitiji igrač kod Mrava, pored Mulaomerovića, bio je mladi centar Ante Tomić sa 19 poena.

Kod Zadra je Damir Rančić ubacio 17 koševa, junak Ružić je dodao 16, a organizator igre Rok Stipčević također 16 poena.