Lošinj se našao u finalu s Bečom i prvoplasiranim Peruom, a nagrada je dodijeljena u Madridu, posljednjeg dana međunarodnog sajma turizma Fitur. Lošinjska delegacija na čelu s gradonačelnikom Garijem Cappellijem i direktoricom TZG-a Đurđicom Šimičić, koja je istaknula kako je ovo veliko priznanje i potvrda brendiranja Lošinja kao otoka vitalnosti i destinacije zdravlja te voditeljicom ureda Biserkom Regvat, nije krila oduševljenje.
''Ponosni smo na ovako veliki svjetski uspjeh naše male destinacije. Priznanje je ovo svim građanima, svima koji su većim ili manjim udjelom podržali koncept zdravlja, vitalnosti, bioraznolikosti, održivog razvoja i odgovornog turizma. Veliko svjetsko priznanje je čast i obveza da nastavimo razvijati turizam u ovom smjeru. Hvala svima koji su nas podržali, uključivali se u projekt, davali ideje, zajedno smo ga širili, mijenjali, razvijali. Na jednak način i s novom energijom krećemo u daljnji razvoj našeg prekrasnog lošinjskog arhipelaga, koji smo s ponosom predstavili svijetu'', rekla je Novom listu direktorica TZG-a Malog Lošinja Đurđica Šimičić.
Temeljen na tradiciji
Nagrađeni projekt Lošinja temelji se na tradiciji još od vremena kada je Ambroz Haračić, biolog i profesor, ustvrdio značajke specifične mikroklime otoka koja pogoduje zdravlju.
Razvojem baznog projekta Miomirisi i okusi Lošinja, Grad u suradnji s TZG-om i Institutom za turizam razvija i projekt 'Program razvoja održivog turizma grada Malog Lošinja'. Program obuhvaća 30 različitih projekata koji su grupirani u skupine zaštite prirodnih resursa, socio-kulturnih resursa te gospodarske održivosti, a u projektu sudjeluje više od 50 objekata uz indirektne partnere. Glavne smjernice svih projekata usmjerene su na važnost očuvanja i zaštite bioraznolikosti po kojoj je Lošinj poznat. http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Otoci/Treca-nagrada-za-inovacije-u-turizmu-Miomirisi-i-okusi-Losinja-dozivjeli-svjetski-uspjeh