ULJANIK IDE U STEČAJ? Potpredsjednik Vlade poručio: /

'Radnici, možete si tražiti drugi posao'

Image
Foto: Goran Kovacic/PIXSELL

'Oni sad rade za minimalac, a siguran sam da mogu naći posao negdje drugdje, čak i u Istri, da ne moraju ići negdje daleko na kontinentalni dio', izjavio je ministar

25.3.2019.
14:06
Goran Kovacic/PIXSELL
VOYO logo

Potpredsjednik Vlade i ministar graditeljstva i prostornoga uređenja Predrag Štromar indirektno je potvrdio za 24 sata da će Uljanik i 3. Maj ipak ići u stečaj, a Vlada neće donijeti odluku da sudjeluje u daljnjem restrukturiranju sa strateškim partnerom Tomislavom Debeljakom i DIV Grupom.

Image
PROGOVORIO DIREKTOR ULJANIK PLOVIDBE: /

'Ništa se nije radilo. Moglo se naslutiti da stvari neće dobro završiti'

Image
PROGOVORIO DIREKTOR ULJANIK PLOVIDBE: /

'Ništa se nije radilo. Moglo se naslutiti da stvari neće dobro završiti'

'Oni sada rade za minimalac'

"Sad je situacija već dosta jasna i dobili smo informacije od ministara i premijera koliko treba uložiti ako se ide u restrukturiranje i koliko treba platiti ako se ne ide. To je sad velika razlika i vrlo brzo će biti odluka. I u drugim krajevima je bilo takvih pitanja, Varteks je bio stečaj i na kraju se restrukturirao svojim novcem bez ijedne kune poreznih obveznika. Pevec je išao u stečaj i on je pozitivni primjer da se može raditi u stečaju i poslovati... Siguran sam da će u škverovima biti aktivnosti, ali ne na ovaj način, da se daju sredstva poreznih obveznika", odgovorio je Štromar na pitanje hoće li Uljanik u stečaj ili u restrukturiranje, piše 24 sata.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Na izjavu da je Vlada odabrala stečaj, a ne restrukturiranje sa strateškim partnerom, Štromar je odgovorio: "Vidjet ćemo još u ovih par sljedećih dana. Ali moje mišljenje je da treba razriješiti i reći radnicima: Možete, zahvaljujući rastu bruto domaćeg proizvoda, zahvaljujući potražnji za radnicima, raditi na drugom, boljem, kvalitetnije plaćenom mjestu. Oni sad rade za minimalac, a siguran sam da mogu naći posao negdje drugdje, čak i u Istri, da ne moraju ići negdje daleko na kontinentalni dio. To ne znači da možda i neće imati posla u škverovima, ali bolje plaćen."

'DORH mora reći što je bilo'

Podpredsjednik Vlade upitan je i zašto nitko nije nadzirao potrošnju novca za koja su dana jamstva. Naime, čak 2,6 milijardi kuna ih je izdano 2014. i 2015. godine kada je ministar gospodarstva bio HNS-ov Ivan Vrdoljak, a ministar financija SDP-ov Boris Lalovac.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Zanima i nas i sve građane i morat će se saznati pravo činjenično stanje. Zašto se nije nadgledalo 2016. i 2017.? Trebalo je pratiti sve to i gdje je novac završio. DORH mora reći što je bilo i pokrenuti procese ako ima razloga", izjavio je potpredsjednik Vlade.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
sjene
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo