TRAGEDIJA U SPLITU /

Ugašen još jedan mladi život: Treba li pijanim vozačima zauvijek oduzeti vozačku?

Prijatelji Marije Ćorić ne mogu vjerovati da je više nema

25.10.2018.
22:08
VOYO logo

Marija Ćorić (19), studentica iz Čapljine, nedavno je stigla na studij geodezije u Splitu. Bila je među najboljim gimnazijalcima u rodnom gradu.

Na mjestu gdje je prije dva dana ugašen njen mladi život prijatelji još pale svijeće.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Znam samo da je bila predivna cura, jednostavno ne mogu vjerojavati da se to dogodilo", kaže studentica građevine Antonija.

"Trebale bi biti strože kazne, ali za svakoga i to abnormanlno visoke kazne. No i uz najveće kazne, dogodi se", kaže Ivana iz Splita.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

VEZANE VIJESTI

Zaposlenica HAC-a Ivana Tena Gotovac Soldić (38) završila je, uz kaznenu prijavu, u jednomjesečnom pritvoru zbog mogućnosti ponavljanja djela, a hoće li joj biti određen istražni zatvor odlučit će državno odvjetništvo. Ovo joj nije bila prva vožnja u alkoholiziranom stanju.  

"Očito se radi o neodgovornoj osobi koja nažalost moram reći nije jedina. Dat ću vam podatak da je prošli tjedan u cijeloj Hrvatskoj kroz pojačani nadzor na cestama detektirana 41 osoba recidivist upravo zbog alkohola", kazao je Davor Božinović, ministar unutarnjih poslova.

O mogućnosti trajnog oduzimanja vozačke dozvole takvim vozačima, ministar ima svoje mišljenje. 

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Nisam stručnjak, ali osobno mislim da treba."

Prometni stručnjaci predlažu promjenu Zakona.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Zakon se treba definitivno promijeniti, mora se napraviti to da se učestali prekršitelji najtežih prometnih prekršaja ne kažnjavaju prema prekršajnom zakonu nego da to uđe u kazneno djelo", smatra Goran Husinec, stalni sudski vještak za cestovni promet, tehniku i procjenu motornih vozila.

Branila se šutnjom

Karlovčanka, koja je kazneno prijavljena zbog sumnje da je alkoholizirana s 1,10 promila alkohola u krvi vozeći audi A3 na Poljičkoj cesti u Splitu usmrtila 19-godišnju studenticu te potom pobjegla s mjesta nesreće, na ispitivanju u splitskoj policiji branila se šutnjom, doznaje Slobodna Dalmacija.

Učinila je to po savjetu svojih odvjetnika koji su procijenili da je bolje da iskoristi ovakav način obrane dok ne izvrše uvid u spis i vide s kojim dokazima raspolažu policija i Općinsko državno odvjetništvo.

Zaposlenica HAC-a iskoristila je obranu šutnjom i na Općinskom državnom odvjetništvu gdje je danas bila na ispitivanju. 

Tekst se nastavlja ispod oglasa

HAC: Nemamo utjecaj na ponašanje svojih djelatnika izvan radnog vremena

O tragediji koju je skrivila njihova zaposlenica oglasile su se i Hrvatske autoceste. Njihovo priopćenje pročitajte u nastavku:

"S obzirom na medijski interes o djelatnici HAC-a, koja je sudjelovala u teškoj prometnoj nesreći u utorak navečer u Splitu, u ime Uprave i svih radnika HAC-a obitelji tragično preminule studentice izražavamo duboku sućut.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Isto tako naglašavamo da HAC kao niti jedan drugi poslodavac nema utjecaj na ponašanje svojih djelatnika izvan radnog vremena niti je u ingerenciji bilo kojeg poslodavca ocjenjivanje ponašanja izvan radnog vremena, a koje nije u vezi s radnim odnosom.

HAC kontinuirano radi na povećanju sigurnosti prometa, stoga nam je posebno teško kada je naš djelatnik sudionik nesreće sa smrtnom posljedicom, a naročito pod ovakvim okolnostima.

Ukoliko se temeljem daljnjih postupanja nadležnih tijela utvrde okolnosti koje opravdavaju poduzimanje radno-pravnih mjera prema djelatnici, HAC će postupiti sukladno Zakonu o radu i internim aktima Društva."

pikado
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo