Uz poruke sjećanja na prošlost, ali i pogleda usmjerenog u bolju budućnost:
"Idemo poslati poruku pijeteta prema žrtvi,svih koji su poginuli 91. u Vukovaru, poslati poruku mira, suživota, naslijeđa politike mirne reintegracije dr Franje Tuđmana", poručio je premijer Andrej Plenković.
Stranke redom šalju svoje predstavnike, a mnogi očekuju i SDSS. Na čelu s Miloradom Pupovcem koji je sam najavio da je na to spreman.
"Mislim da, apsolutno, ukoliko on ima snage i volje, zašto ne, meni ne smeta“, kaže HDZ-ov saborski zastupnik Josip Đakić, koji kaže da je čak čuo da će Pupovac doći.
"I Milorad Pupovac i svi hrvatski građani zbog budućnosti bilo bi potrebno da su u ovoj i svim drugim kolonama“, smatra HDZ-ov saborski zastupnik Stevo Culej.
Pupovac je dva puta bio u Vukovaru, a hoće li biti i treći, još se čeka potvrda iz SDSS-a.
Dio oporbe smatra kako nema potrebe u fokus stavljati jednog zastupnika.
„Po čemu bi Pupovac bio tu bitniji ili manje bitan od svih 100.000, bilo bi zanimljivo da predsjednica pozove svog europskog partnera Vučića , to bi bio događaj da se sjete svih žrtava i hrvatskih i srpskih, svih koji su stradali jeseni 91. - a hoće li gospodin Pupovac doći ili ne, uvjetno rečeno - koga briga", poručio je SDP-ov saborski zastupnik Predrag Matić.
Bilo kako bilo, odluka je na Pupovcu, jasno će i vlast i opozicija:
"Isto pitanje možete postaviti bilo kojem zastupniku pa tako i njemu", kaže HNS-ov saborski zastupnik Milorad Batinić.
"To ovisi o tome želi se izložiti takvoj situaciji, ali što se Hrvatske tiče i simbola Vukovara - mislim da bi to bilo jako dobro", smatra GLAS-ova saborska zastupnica Vesna Pusić.
Iako Pupovčevo sudjelovanje ne bi bilo po volji vukovarskog dogradonačelnika iz redova Srba, a ne sviđa se ni krajnjoj desnici - u Koloni sjećanja - tko god došao - ove godine neće biti podjela. SDSS, potvrđeno je RTL-u, o sudjelovanju će odlučiti sutra.