Ono što je najzanimljivije je da za kupnju karte za javni prijevoz nećete trebati ni kune u džepu ni novac na bankovnom računu. Naime, putem aplikacije na mobilnom telefonu će se moći teretiti ne samo debitne već i kreditne kartice.
Građani će moći kupiti polusatnu ZET-ovu kartu od četiri kune, onu od sat i pol za deset, a novost je međukarta od šest kuna, koja se tek treba uvesti.
Tvrtka King ICT, koja je aplikaciju za kupnju karata već osmislila za Hrvatske željeznice, sklopila je ugovor sa ZET-om vrijedan 1,8 milijuna koliko će koštati izrada ovog softvera.
'Usluga kupnje karata na ovaj će način korisnicima postati pristupačnija i jednostavnija uz osobnu kontrolu troškova i, najvažnije od svega, mobilnost koja je u današnjem svijetu postala prioritet', objasnio je Petar Karabatić iz tvrtke za Večernji list.
Dodao je kako će se, uz mobilnu aplikaciju, razviti i portal preko kojeg će građani moći nadoplatiti račun putem bankovnih kartica, kupiti i produljiti postojeće pretplatničke kupone, pregledati svoje stanje računa i upravljati osobnim postavkama. Drugim riječima, mobilna aplikacija, baš kao i portal, moći će se koristiti i za 'punjenje' mjesečnih pokaza.
Iz ZET-a napominju kako će aplikacija biti gotova već početkom godine te da će biti dostupna za sve Android, ali i iOS sustave.
'Intenzivno radimo na modernizaciji svakog dijela poslovanja, a aplikacijom želimo dodatno podići standard usluge', rekao je glasnogovornik ZET-a Tomislav Jurić.
Dodao je kako će se aplikacijom smanjiti kupnja karata na kioscima i kod vozača što će svakako ubrzati vozni red.
Iz ZET-a dodaju kako se ova aplikacija neće moći zlorabiti poput SMS-a jer će kontrolori imati opciju 'onemogućavanja validacije karata za vozilo u kojem se obavlja kontrola karata'.