Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Koronahoror /

Rekordni dan u Rusiji po broju umrlih od covida, najgore je u gradu u kojem se u petak igra četvrtfinale EP-a u nogometu

Umiru više nego ikad od početka pandemije, a većina se odbija cijepiti, planiraju se utakmice s desecima tisuća gledatelja

VOYO logo
VOYO logo

Od početka pandemije, nikada u Rusiji u 24 sata nije umrlo 652 ljudi od covida-19. ARD-ov Tagesschau prenosi podatak ruskih epidemioloških službi da je istodobno otkriveno više od 20.000 novih oboljelih. 

"Razlog je dramatično širenje delta varijante", stoji u izvještaju.

Posebno se ističe to da tragične pandemijske rekorde obaraju i pojedini gradovi. U posljednjih 24 sata u Sankt Peterburgu, drugom najvećem gradu u zemlji, umrlo je čak 119 ljudi, također više nego ikada u jednom danu u tom gradu od početka pandemije:

"Unatoč tome u drugoj najvećoj metropoli Rusije u petak bi se trebala igrati jedna od utakmica četvrtfinala Europskog prvenstva u nogometu pred desecima tisuća ljudi."

U subotu je u Sankt Peterburgu umrlo 107 oboljelih, što je prije ove najnovije brojke također bio rekord. U Moskvi je samo u nedjelju umrlo 144 ljudi, odnosno najviše od početka pandemije u ovoj zemlji.

Brojni izvještaji navode da su u Rusiji bolnice beznadežno prepunjene, kako i da većina građana Rusije nije oduševljena cijepljenjem, dotle da federalne vlasti Rusije uvode propise po kojima će, primjerice, poslodavci smjeti suspendirati radnika koji se odbija cijepiti.

Rosstat, državna statistička agencija, procjenjuje da je do danas u Rusiji od covida-19 umrlo oko 270.000 ljudi.

VOYO logo
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
VOYO logo
VOYO logo
Regionalni portali
Još iz rubrike