"Nisam predstavnik MOL-a već INA-e... Ne možete utjecati na cijene nafte, ali na svoje troškove i regulative možete - morate raditi s Vladom. Normalno, najviše smo pod utjecajem cijene nafte i plina, ali zajedno s Vladom moramo vidjeti kako pokrenuti velike investicije, moramo vidjeti da regulativno okruženje bude nediskriminatiorno i pozitivno", kazao je Aldott za N1.
Budući da je MOL pod napadom javnosti zbog neulaganja i dnevne politike, odnosno afere u kojoj se našao Tomislav Karamarko, upitan je kako to može utjecati na ulaganja.
Odgovara kako je ulaganje uvijek osjetljivo pitanje, no i da je Ina je solidno investirala, uložila je lani 1,7 mlrd kuna, a ove godine neće biti daleko od toga. Ustvrdio je i da je za investicije potrebna stabilnost.
"Nadamo se da s regulatorne strane neće biti iznenađenja, kao vezano za plinski biznis. Želimo surađivati s Vladom i stvarati okruženje koje je povoljno za investiranje", kazao je Aldott.
Upitan je i kakvog je traga ostavila optužba da je supruga Tomislava Karamarka imala poslovni odnos s MOL-om, odnosno njegovim lobistom.
"Sve ove investicije su dugoročne stvari. Ne može kratkoročno utjecati ono što se događa u Saboru ili Vlade. Normalno, Ina treba gledati dugoročnije od toga", kazao je.
Na podpitanje kako se kompanija nosi s imidžom državnog neprijatelja, odgovara: "Ja nikad to nisam čuo, osobno nikad nisam imao tako negativan dojam. Neće ništa zaustaviti investicije koje su isplative", kazao je.
Na konstataciju da, dakle, MOL i INA neće reagirati na trenutne prijepore vezane za kompaniju, a koji su doveli do pada vlasti, navodi: "Nije uloga menadžmenta da na takve stvari reagira", kazao je Aldott.