Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
tri prijave /

Predsjednica zbog neobjašnjenog puta u SAD prijavljena zbog sukoba interesa

U sva tri slučaja traži se od Povjerenstva da se utvrdi je li razlog puta službeni ili privatni, odnosno je li došlo do povrede Zakona o spriječavanju sukoba interesa

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Tri prijave podnesene su Povjerenstvu za sprječavanje sukoba interesa protiv predsjednice Republike Kolinde Grabar Kitarović, potvrđeno je za N1 u tom tijelu.

Zaprimljene su, naime, tri prijave zbog njenog neobjašnjenog puta u SAD.

Budući da je Povjerenstvo sukladno zakonu dužno štiti identite podnositelja prijava, javnost neće još doznati tko ih je podnio.

U sva tri slučaja traži se od Povjerenstva da se utvrdi je li razlog puta službeni ili privatni, odnosno je li došlo do povrede Zakona o spriječavanju sukoba interesa.

Zasad nije jasno je li problematična i mogućnost da je na ovaj način primila dar skuplji od 500 kuna ili je, u slučaju privatnog putovanja, sama platila ovaj izlet. Upravo bi Povjerenstvo trebalo utvrditi niz okolnosti vezan za njeno putovanje u SAD, koju njen ured na Pantovčaku nije htio komentirati.

Njen suprug ostao je u Hrvatskoj te je svoje vrijeme, među ostalim, providio sa zagrebačkim gradonačelnikom Milanom Bandićem, na ženskoj utrci Snježne kraljice.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike