"Volio bih da u sljedećem razdoblju mandata Vlade govorimo o onome što je suština i ja bih rekao, tko god da je dobio mandat, svojim je biračima obećao da će promijeniti ekonomsku sliku zemlje, da će provesti reforme, ne zato da bi ljudi patili nego da bi živjeli bolje. Taj 'bolje' mora doći kroz jedan suvisli, organizirani proces promjena. Nakon sto dana, nakon dokumenta koji je tu na stolu, vrlo vjerojatno će ipak te teme doći na dnevni red", kazao je Vedriš.
Vladi se još ne može dati ocjena
U emisiji je gostovao i HSLS-ov ekonomski strateg Josip Budimir koji je na upit koju bi ocjenu dao Vladi nakon prvih sto dana, kazao da nema mnogo toga za ocjenjivanje.
"Puno je bilo problema u uglazbljivanju koalicijskih partnera. To je jedna dosta netipična situacija, da jedna politička opcija koja nije politička stranka nego pokret uđe u politiku i postane presudan faktor za formiranje Vlade i određenih resora. Tako da je to trajalo malo dulje nego što je to uobičajeno. Nadam se da se sada s nacionalnim planom reformi i programom konvergencije okrenula druga stranica u radu Vlade. Ne možemo još uvijek dati ocjenu za gospodarstvo", kazao je Budimir.
Gospodarski rast po inerciji
Na opasku voditeljice emisije Eliane Čandrlić da se rast industrijske proizvodnje odnosi na prvi kvartal ove godine u kojem većim dijelom nismo ni imali Vladu, Vedriš je kazao da inercija sigurno znači određeno kretanje.
"No kada ugasite motor pitanje je koliko dugo to može trajati", dodao je.