HDZ-OVAC NA RAČUN ŽUPANIJE FRENDU 'NABRIJAO' SKUPOCJENI AUTO: Prijavio popravak volana Škode, a pojačao motor Audija A4

Image

U optužnici stoji da je zamjenik sisačko-moslavačkog župana Roman Rosavec prijavio popravak službenog automobila nakon prometne nesreće,

21.3.2021.
9:23
VOYO logo

Romana Rosavca, HDZ-ova zamjenika sisačko-moslavačkog župana Ive Žinića i kandidata za gradonačelnika Popovače na predstojećim lokalnim izborima, USKOK je optužio za sitnu, ali nevjerojatnu zlouporabu položaja i potrošnju javnog novca. Naime, kako pišu 24 sata, USKOK tereti Rosavca da je na račun Županije omogućio pojačavanje motora ("nabrijavanje") privatnog automobila svog prijatelja i kolege Ivice Šoštarića. Šoštarić je nekoć bio šef mladeži HDZ-a u Glini, sada je zaposlenik Županije, a obojica su vjerni suradnici župana Žinića.

Umjesto popravka volana službene Škode 'nabrijavanje' Audija

U optužnici stoji da je Rosavec prijavio popravak službenog automobila Škode Octavije nakon prometne nesreće. Popravak volana na tom vozilu trebao je biti službeno plaćen iz proračuna županije. No, u stvarnosti tog popravka nije bilo, nego je mehaničar pojačao motor Audija A4 koji privatno koristi Šoštarić.

Sve se to dogodilo prije više od dvije godine, a slučaj je najprije istraživala policija pa zatim proslijedila USKOK-u koji je podignuo optužnicu protiv Rosavca, Šoštarića i mehaničara.

"Ovaj Ured je proveo istragu protiv trojice hrvatskih državljana zbog osnovane sumnje na počinjenje kaznenih djela zlouporabe položaja i ovlasti te pomaganja u zlouporabi položaja i ovlasti", odgovorili su za 24 sata iz USKOK-a navodeći da su spomenute osobe (kojima nisu naveli imena) oštetile županijski proračun za 3900 kuna.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image
OVO JE NOVO ŽARIŠTE KORONE U HRVATSKOJ: /

Na derneku je bio i HDZ-ov šef lokalnog stožera, pogledajte fotke

Image
OVO JE NOVO ŽARIŠTE KORONE U HRVATSKOJ: /

Na derneku je bio i HDZ-ov šef lokalnog stožera, pogledajte fotke

U imovinskoj kartici 'prešutio' stan u Maksimiru

24 sata pišu da je Rosavec u imovinskoj kartici zatajio i stan u zagrebačkom Maksimiru, koji prema zemljišnim knjigama ima 52 kvadrata i nalazi se na prvom katu, a ugovor o kupoprodaji sklopljen je u listopadu 2018. godine. Rosavec je u svojoj zadnjoj imovinskoj kartici iz 2020. godine naveo da posjeduje samo vikendicu s pripadajućim zemljištem. Ne navodi nijednu drugu nekretninu niti ikakav kredit od 60 tisuća eura, kojim je, kako stoji u teretovnici, platio stan.

Osim svoje plaće od 13.747 kuna i suprugine u iznosu od 6.500 kuna nije naveo druge prihode. No, 24 sata doznaju da Rosavec ipak ima druge prihode, jer stan koji nije naveo u imovinskoj kartici već mjesecima iznajmljuje trojici mladića.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
ksw
NE PROPUSTI 21. VELJAČE!
VOYO logo
Još iz rubrike