Njihov obiteljski obrt “Sapunoteka”, koji se bavi proizvodnjom prirodne kozmetike, postigao je uspjeh ravan senzaciji - nakon samo sest godina postojanja i poslovanja u Sibeniku i Hrvatskoj, otvorio je svoja vrata i u - Rimu.
Marija i Ivan objasnili su za Slobodnu Dalmaciju kako je doslo do “osvajanja” Vjecnoga grada.
''Do sada smo nase proizvode prodavali na vise lokacija u Hrvatskoj, no uglavnom su to bile manje nezavisne trgovine. U posljednje vrijeme sve cesce smo primali upite zainteresiranih za suradnju za izvoz u njihove zemlje.
To je za nas jos uvijek nov i neistrazen teren. S Talijanima smo ostvarili prvu suradnju, jer nam se jako svidio njihov koncept, koji se uvelike poklapa s nasim idejama i poslovanjem. Za nas 'Sapunoteka' nije samo posao, ona je i velik dio nasih zivota'', kaze Ivan.
Zanimljivo, proizvodnja kozmetike tek je djelomice vezana uz njihovu struku. Naime, Ivan je zavrsio Drvnu tehnologiju na Sumarskom fakultetu, a Marija je nakon nedovrsenog studija fizike trenutacno na Kemijsko-tehnoloskom fakultetu:
Formula za uspjeh
''Istina, posao u kojem smo trenutacno nije bio vezan za nasu struku. Ali, bili smo osobno zainteresirani za ekologiju, na sto se nadovezala izrada prirodne kozmetike. U posao smo ulozili puno upornosti, volje i truda'', govori Marija.
''U nasoj ponudi imamo sapune od maslinova ulja s raznim etericnim uljima, sapune s dodatkom morske soli, kreme za ruke i lice, losione i pilinge za tijelo, ulja za masazu, te proizvode za bradu i brijanje. Sastojci su brojni, u sapunima je najzastupljenije maslinovo ulje, a u kozmetici razna hladno presana ulja, te je zasticena ekoloski certificiranim konzervansom.
U radu koristimo vise od 100 razlicitih sastojaka, vise od 30 etericnih ulja i biljnih ekstrakata, te dvadesetak baznih ulja. Prilikom formulacije proizvoda posebna je paznja posvecena biranju najboljih sastojaka za odredene namjene, vazno nam je da proizvod ispuni svoju primarnu ulogu, a to je, ovisno o proizvodu, higijena, njega ili zastita'', otkrivaju oni tajni recept.
'Made in' Sibenik
Njihovi proizvodi iskljucivo su “made in” Sibenik.
Uskoro ce pokrenuti i web-trgovinu, a nastojat ce se skromno siriti i na druga strana trzista - najavljuje Marija, formalno vlasnica “Sapunoteke”, u kojoj, ovisno o potrebama, radi od cetvero do desetero ljudi.