Kada i gdje će Bandić dobiti ulicu ili spomenik u Zagrebu, to još ne znamo, ali prije Zagreba ulicu sa svojim imenom bi mogao dobiti u Rusiji, točnije u Sjevernoj Osetiji u Beslanu. Gradu koji će vječno ostati upamćen po tragediji iz 2004. godine kada su čečenski teroristi u školi zatočili više od 1000 ljudi, učenika i učitelja.
Nakon trodnevne opsade epilog je bio 334 poginule osobe, među njima 186 djece, te 800 ranjenih. Cijeli svijet pratio je krvoproliće, a odmah nakon užasa, grad Zagreb organizirao je ljetovanje djece iz Beslana u odmaralištima na Jadranu. Cijela priča je prerasla u tradiciju koja traje do danas. Nakon smrti zagrebačkog gradonačelnika stigla je vijest iz Rusije o pokretanju inicijative za naziv po Milanu Bandiću.
Jedni od pokretača te incijative su djeca beslanske tragedije, Ruslan kojemu su 2004. stradale majka i sestra, i Viktor koji je izgubio strica. Za Direkt su se javili i objasnili zašto će zauvijek pamtiti ljetovanja na našoj obali.
''Htjeli smo izraziti zahvalnost Milanu Bandiću za sve ono što je učinio za nas. Razgovarali smo s glavnim čovjekom Beslana, gradonačelnikom i on je podržao našu ideju i rekao je da to trebamo napraviti. Hrvatska je postala naš drugi dom. Bila je to najbolja rehabilitacija nakon tragedije u Beslanu. Svi imamo neko mjesto iz djetinjstva kojeg se sjetimo i bude nam toplo oko srca. Neko mjesto koje vas čini sretnim kada ga se sjetiti. Za sve nas to mjesto je Hrvatska. Kada sam u društvu s prijateljima koji su također bili u Hrvatskoj, počnemo uvijek razgovor: "Sjećaš li se onih dana u Novom Vinodolskom?" I počnemo se prisjećati tih malih stvari zbog kojih se osjećamo dobro'', kazao je Viktor Kotsoev.
''Godinama smo putovali u Hrvatsku nakon tragedije koja nam se dogodila u Beslanu 2004. Hrvatska je postala drugi dom zbog Milana Bandića. Svake godine pozvao e djecu iz Beslana na odmor i rehabilitaciju u Novi. Uvijek nas je dočekao na aerodromu i došao u Novi vidjeti kako se odmaram. On je za nas bio pravi prijatelj'', prisjetio se Ruslan Salkazanov.