Mjerenje rejtinga koji je prošli mjesec iznosio 18,9 posto, a sada 20,9 posto, nije obuhvatilo period Bernardićeve kampanje na društvenim mrežema kojom se promovirao u glavnog zaštitnika satire i slobode govora i time postao glavni predmet ismijavanja.
Bernardićeva oporba u SDP-u i dalje razmatra sve moguće načine kako bi ga detronizirali. Potpora koju je dobio u rujnu prošle godine na Glavnom odboru stranke, nakon što je Peđa Grbin zatražio da se na idućoj stranačkoj Konvenciji na stol stavi pitanje (ne)povjerenja predsjedniku stranke, ponovno se aktualiziralo, pišeJutarnji list.
Bernardić i njegovi suradnici najavili su da će se konvencija koja je trebala biti održana još lani organizirati za predzadnji ili zadnji vikend u veljači, a određeni broj SDP-ovaca tu vidi priliku da se riješe šefa kojeg smatraju odgovornim za sve negativniji imidž partije.
"Točno je da Glavni odbor saziva konvenciju i on utvrđuje njezin dnevni red. No, tijekom rasprave o dnevnom redu uvijek se može predložiti njegova dopuna točkom o izglasavanju (ne)povjerenja Bernardiću", rekao je jedan od sugovornika Jutarnjeg lista.
No, kako se SDP-ovci već dulje ni oko čega ne mogu složiti, tako se ni unutar struje koja ne podržava aktualno vodstvo ne mogu odrediti prema mogućim posljedicama takvog poteza.
"Ako ćemo ga smjenjivati na konvenciji, onda to nije spas SDP-a nego njegov raskol. Stranka ne može preživjeti da se takva rasprava vodi pred tisuću ljudi, pred uključenim kamerama u prijenosu uživo", pribojava se član Predsjedništva stranke koji također misli da stranka nema svijetlu budućnost s aktualnim šefom.
Po njegovu mišljenju Bernardić treba otići, ali je to moguće jedino ako se sam odluči na ostavku, ili ako Predsjedništvo i Glavni odbor koji su mu dali podršku nakon Grbinove inicijative za smjenu sada okrenu ploču i odluče drugačije. A hoće li se to dogoditi, ovisi o dvije osobe, o Rajku Ostojiću i Zlatku Komadini, kaže sugovornik Jutarnjeg.