U tom je trenutku bio na slobodi uz jamčevinu od 14 milijuna kuna, a bili su mu i zabranjeni kontakti s nekim svjedocima. Te su mu mjere određene zbog mogućeg utjecaja na svjedoke u velikoj istrazi koja se protiv njega vodi, a zbog čega je neko vrijeme proveo i u istražnom zatvoru. USKOK ga sumnjiči da je iz Dinama izvukao desetke milijuna kuna, zajedno s drugim upletenima.
Dvaput veća plaća
No, prema informacijama Večernjeg lista, Mamić ostavkom baš i nije previše izgubio. Naime, njegova plaća kao savjetnika iznosi malo više od 30.000 kuna, a dok je bio izvršni predsjednik Dinama primao je 12.000 kuna mjesečno.
Glasnogovornica Modrih Sandra Špičić na upit o tome odgovorila je da su plaće zaposlenika GNK Dinama poslovna tajna te da nijedan od iznesenih podataka nije točan. No, treba istaknuti da je Mamić u siječnju na Općinskom kaznenom sudu u Zagrebu, gdje mu se sudi zbog prijetnje, na pitanje sutkinje o osobnim primanjima, kazao da kao izvršni predsjednik GNK Dinama ima plaću od 12.000 kuna, što je ušlo i u sudski zapisnik.
"Očito je to tolika poslovna tajna da ni ja ne znam točnu informaciju", kazala je na to Špičić.
Teške optužbe
U međuvremenu, USKOK je prije desetak dana protiv Mamića, njegova brata Zorana, Damira Vrbanovića i poreznika Milana Pernara podigao optužnicu kojom ih tereti da su GNK Dinamo oštetili za 115 milijuna kuna, a proračun za 12,2 milijuna kuna.
Četvorki će se suditi u Osijeku. Protiv braće Mamić i Vrbanovića te još nekoliko osoba vodi se i istraga za izvlačenje dodatnih 80 milijuna kuna iz Dinama.