Tko je promašio luđe - Ibro ili Mandžo?

U prvoj utakmici polufinala Hrvatskog kupa gledali smo pravi domaći nogomet - puno petljanja i dva velika promašaja u izvedbi bivših zagrebaša Mandžukića i Ibričića.

24.3.2010.
21:38

Stadion: Maksimir Gledatelja: 12.000 Sudac: Igor Križarić iz Čakovca

DINAMO:Butina, Ibanez, Kovač, Barbarić, Etto, Morales (Tomečak, 46), Badelj, Vrdoljak (Antolić, 82), Sammir, Mandžukić, Slepička (Primorac, 65).

HAJDUK:Subašić, Maloča, J. Buljat, Pandža, Strinić, Skoko, Andrić (Ljubičić, 88), Rubil, An. Sharbini (Oremuš, 65), Tomasov, Ibričić (Vukušić, 90+2).Unatoč najavama zagriženih pesimista, prva utakmica polufinala Hrvatskog kupa između Dinama i Hajduka nije se pretvorila u tučnjavu, kakve smo puno puta gledali u vječnim derbijima.

Doduše, niti nogomet pred dvanaestak tisuća gledatelja na Maksimiru, od kojih oko 1.500 navijača Hajduka, nije bio baš za sladokusce, iako je već prvo poluvrijeme ponudilo par dobrih prilika na obje strane.

arti-201003230797006Hajduk je u utakmicu za spas sezone krenuo bez pravog napadača, s Ibričićem u vrhu napada, u trokutu s nešto povučenijim Anasom i Tomasovim.

Sharbini je u 12. minuti topovskim udarcem s ruba kaznenog prostora rastegnuo Butinu, a prvu prvu priliku imao je malo zatim i Dinamo. Slepička se odlično riješio svojih čuvara i sa desetak metara pucao oštro po zemlji, no odličnom reakcijom Subašić je spasio Splićane.

Igrala se 28. minuta kad se u glavnoj ulozi i dotadašnjoj prilici utakmice našao Mandžukić. Bio je na nekoliko metara od Subašića, zajedno s Moralesom, no spetljao se i gusta obrana domaćina spriječila je najgore.

arti-201003230492006Kad se činilo da će prvi dio završiti bez velikih uzbuđenja, 'zabljesnuo' je Senijad Ibričić. Mogao je Sejo šokirati Maksimir, bio je sam na petnaestak metara od gola, ali je pucao tik uz samu desnu vratnicu. Mnogi su već vidjeli loptu u mrežu, takva je to prilika bila.

Drugo poluvrijeme ponudilo je 'kamilicu' od nogometa i samo tri situacije vrijedne spomena.

Mandžukić je u 68. minuti imao možda najbolju priliku nakon one Ibričićeve s kraja prvog dijela. Mandžo je jednu odbijenu loptu prihvatio na samo dva, tri metra od Hajdukovog gola, s desne strane. Mreža je bila prazna, ali Mandžukić je opet zapucao mrtvu priliku i izmamio uzdah tribina.

Domaćima je posao u 79. minuti olakšao Buljat, koji je u nepunih pet minuta zaradio dva žuta kartona i ostavio svoju momčad na mukama. Stoper bilih nepotrebno je napucao loptu nakon sučevog zvižduka i Križarić ga je poslao u svlačionicu.

U sučevoj nadoknadi, Ibanez je iz slobodnog udarca opalio pravu bombu u Subašićeve rašlje, s nekih 25 metara, ali sjajni Hajdukov vratar je paradom spasio svoju momčad.

Uzvrat je na PoljudU, 7. travnja. Bolja najava od maksimirskih 0:0 gotovo da i nije potrebna.