Sve je za Nigeriju izgledalo sjajno do 33. minute kad Sani Kaita nogom udario Torosidisa i dobio crveni karton. Odjednom se sve promijenilo.

17.6.2010.
20:39

Skupina B Bloemfontein. Stadion Free State. Sudac: Oscar Ruiz (Kolumbija). Strijelac: 0:1 - Uche (16), 1:1 - Salpingidis (44), 2:1 - Torosidis (71). Crveni karton: Kaita (33). GRČKA: Tzorvas - Torosidis, Papadopoulos, Vyntra, Kyrgiakos - Sokratis (Samaras, 37), Katsouranis, Tziolis - Salpingidis - Karagounis - Gekas (Ninis, 79). NIEGRIJA: Eneyama - Taiwo (Echiejile, 55, Afolabi, 79), Shittu, Yobo, Odiah - Uche, Haruna, Etuhu, Kaita - Odemwingie (Obasi, 46), Yakubu.arti-201006080089006U susretu drugog kola B skupine Svjetskog nogometnog prvenstva reprezentacija Grčke je pred 31.500 gledatelja u Bloemfonteinu pobijedila Nigeriju 2:1.

arti-201006170645006arti-201006170616006Grci do ove utakmice nisu u četiri susreta zabili ni zgoditak na mundialima, da bi im se u Bloemfonteinu posrećila čak dva. No, najviše mogu slaviti i najvećeg tragičara utakmice Nigerijca Sanija Kaite, igrača koji je pri vodstvu svoje momčadi napravio iznimno glup potez i zaradio crveni karton, te ostavio svije suigrače u teškoj situaciji.

Nigerijci su poveli u 16. minuti preko Kalua Uchea, čiji slobodni udarac iskosa nitko nije dirao, dok je grčki vratar Tsiorvas posve pogrešno procijenio let lopte. U 33. minuti Kaita čini glupost prvenstva i nogom bespotrebno udara Torosidisa, a s igračem manje Nigerijci su povukli, dok je grčki izbornik Rehhagel odmah uveo u igru i trećeg napadača. Grčki napad se isplatio u 42. minuti kada je udarac Dimitriosa Salpingidisa pogodio jednog od nigerijskih braniča i odsjeo u mreži.

U drugom poluvremenu obje momčadi su napadale, a šanse utakmice u istoj, 59. minuti propustili su Grk Teofanos Gekas i odmah u protunapadu Aiyegbeni Yakubu. Najuzbudljiviju utakmicu dosadašnjeg dijela prvenstva odučio je Vasileios Torosidis, koji je izbliza poslao loptu u mrežu nakon što je odlični vratar Vicent Enyeama obranio šut Alexandrosa Tziolisa.

Ovim ishodom B skupina ostaje potpuno otvorena jer se čak ni Argentina s dvije pobjede još uvijek nije kvalificirala u osminu finala. U zadnjem kolu Argentina igra s Grčkom, dok istovremeno igraju Južna Koreja i Nigerija.

Na Svjetskom prvenstvu odlučuje ukupna gol-razlika, a ne međusobni dvoboji, pa tako najviše šansi za prolaz imaju Argentina i Južna Koreja. Otto Rehhagel (izbornik Grčke)

"Utakmica nije mogla krenuti gore, međutim rano isključenje nas je vratilo u život. Dečki su odlično reagirali i uspjeli smo preokrenuti rezultat. U posljednjem kolu nas očekuje iznimno težak suparnik. Argentina je u svakom slučaju bolja od nas, no to ne znači da ćemo se predati.

Lars Lagerback (izbornik Nigerije)

"Odlično smo otvorili utakmicu. Poveli smo, a potom kontrolirali susret, no sve se preokrenulo nakon crvenog kartona. Tada smo zapali u probleme. Jedina pozitivna stvar nakon dva poraza je to što još nismo ispali. Naša pobjeda i trijumf Argentine protiv Grčke vode nas u osminu finala. 1. kolo: Južna Koreja - Grčka 2:0 (1:0) Argentina - Nigerija 1:0 (1:0)

2. kolo: Argentina - Južna Koreja 4:1 (2:1) Grčka - Nigerija 2:1 (1:1)

3. kolo: Nigerija - Južna Koreja 2:2 (1:1) Grčka - Argentina 0:2 (0:0)

LJESTVICA: 1. Argentina 3 3 0 0 7:1 9 2. Južna Koreja 3 1 1 1 5:6 4 ---------------------------------- 3. Grčka 3 1 0 2 2:5 3 4. Nigerija 3 0 1 2 3:5 0