U prvoj utakmici 25. kola engleskog prvenstva Liverpool je u gradskom obračunu na svom Anfieldu pobijedio Everton sa 1:0, iako je od 33. minute igrao bez isključenog Kyrgiakosa.

6.2.2010.
19:00

Prvo poluvrijeme 213. Merseyside derbija za prevlast u gradu Liverpoolu protekao je u gruboj igri, s nekoliko brutalnih starteva. Zbog jednog takvog nad Belgijancem Marouaneom Fellainijem u 33. minuti, pocrvenio je Grk Sotirios Kyrgiakos, pa je Liverpool ostao s desetoricom na terenu.

Unatoč igračkom deficitu, Redsi su bili bolji i poveli su u 55. minuti zahvaljujući snalažljiovosti a. Nizozemac se odlično gradio pred gostujućim vratarom Timom Howardom, kojeg je potpuno izbacio iz takta, a potom je samo podmetnuo glavu na Gerrardov ubačaj iz kornera za pobjednički gol.

U preostalom vremenu Everton nije uspio napraviti apsolutno ništa, osim što je južnoafrički reprezentativac Steven Jerome Pienaar u sudačkoj nadoknadi vremena dobio drugi žuti, odnosno crveni karton zbog grubog starta na domaćeg kapetana Stevena Gerrarda.