U nedjeljnim susretima 32. kola njemačkog prvenstva Hoffenheim je na svom terenu svladao HSV sa 5:1, dok je Freiburg također kod kuće minimalno svladao Wolfsburg sa 1:0.

25.4.2010.
22:19

arti-201004240290006Trostruki strijelac za Hoffenheim bio je BiH reprezentativac Vedad Ibišević (2, 11, 77), Obasi je dodao dva gola (31, 72), dok je počasni pogodak za HSV zabio Tesche (65).

Kod domaćina je do 65. minute igrao Josip Šimunić, dok je Mladen Petrić odigrao svih 90 minuta za HSV.

Važnu pobjedu Freiburgu nad Wolfsburgom donio je Cedrick Makiadi u 38. minuti udarcem iz daljine koji je iznenadio gostujućeg vratara Diega Benaglija.