Nogometaši Evertona izborili su plasman u osminu finala FA Cupa nakon što su u ponovljenom susretu četvrtog kola na Stamford Bridgeu boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili Chelsea sa 4:3.

19.2.2011.
20:01

arti-201102140957006U prvih 90 minuta nije bilo golova, a domaćin je poveo golom Franka Lamparda u 104. minuti. I dok su domaći navijači već polako slavili pobjedu, u posljednjim trenucima drugog produžetka šokirao ih je Leighton Baines prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca.

arti-201102060288006Prilikom izvođenja jedanaesteraca za Chelsea su golove zabili Lampard, Drogba i Essien, Anelkin udarac je Tim Howard obranio, dok je Ashley Cole prebacio vrata.

arti-201102080321006Za goste su precizni bili Jagielka, Arteta, Heitinga i Neville, dok je Bainsov udarac Cech obranio.

Everton će u osmini finala igrati protiv Readinga.

Birmingham City je kod kuće s lakoćom svladao trećeligaša Sheffield Wednesday s 3:0, a jednako uvjerljiv je na svom terenu bio i Stoke City protiv trećeligaša Brighton & Hove Albiona (3:0).