Na ovo i još mnoga delikatna pitanja pokušali su se dobiti odgovori tijekom e-G8 foruma u Parizu na kojem su sudjelovale neke od vodećih figura svijeta online biznisa.
Tony Wang, novi šef europskog Twitter odjela, najavio je da će se korisnici Twittera u takvim slučajevima morati braniti na sudu.
Wang je istaknuo da će društvena mreža Twitter uredno prijavljivati sve informacije za koje smatra da nadležna zakonodavna tijela moraju znati.
Jedan od zanimljivijih zaključaka Wangova izlaganja jest da "Twitter kao platforma neće braniti svoje korisnike", nego će zaštiti prava tog korisnika da se brani u skladu sa zakonom u situacijama kad to bude potrebno.
Međutim, kada slučaj postane predmet na sudu, korisnici gube podršku Twittera i oslanjaju se na druge raspoložive resurse.
Na ovom okupljanju spomenute su i velike razlike u vođenju državne politike koje se odražavaju i na funkcioniranje društvenih mreža kao što je Twitter.
Posebno je zanimljiva bila paralela između Kine i SAD-a, kao dvije vodeće gospodarske sile ali ujedno i dvije potpuno različite filozofije po pitanju slobode komunikacije i cenzure.
Kina je okarakterizirana kao zemlja u kojoj je protok informacija potpuno limitiran i reguliran od strane državnih službi, dok Amerikanci toleriraju velike slobode i zagovaraju sasvim suprotan pristup kontroliranju protoka informacija.
Mnoga pitanja ostaju otvorena i razvoj društevnih mreža uporno se pokazuje kao područje čiji je smjer razvoja gotovo nemoguće precizno odrediti, zbog inovacija i promjena koje neprestano nastaju.