TV-komentator zanijemio od šoka usred prijenosa!

Prvi izravni prijenos nogometne utakmice sa SP-a u Sjevernoj Koreji pokazao se najtežim poslom na svijetu za sjevernokorejskog TV-komentatora. Čovjek je zanijemio u 60.

22.6.2010.
16:06

Potaknute sjajnom izvedbom protiv Brazila i minimalnim porazom (1:2), vlasti Sjeverne Koreje su se odlučile izravno prenositi utakmicu s Portugalom. Prijenos je počeo točno kada je svirana himna, a završio je iste sekunde kada je sudac odsvirao kraj utakmice.

Sjevernokorejski komentator je euforično započeo prijenos utakmice, a kada je u 29. minuti Meireles postigao gol za Portugal, stalno je ponavljao kako će "Sjeverna Koreja sigurno izjednačiti jer igra sjajno".

Na njegovu žalost, ali i svih navijača nacionalne momčadi, u drugom poluvremenu je uslijedio potop Sjeverne Koreje, a kada su Portugalci zabili četvrti zgoditak, komentator je samo zavapio – Neeeeee!. Bio je to preveliki šok za njega i više se nije javljao do kraja utakmice, pa je prijenos pola sata išao bez tona, uz zvuke vuvuzela.

Ovako je službeni Pyongyang svojim građanima prezentirao meč s Brazilom, no blamažu protiv Portugala neće moći sakriti zbog izravnog prijenosa

Tuga je vladala i u Južnoj Koreji. Iako su ove drževe praktički u "tihom ratu", cijeli južni dio poluotoka je navijao za svoje sjeverne susjede.

"Moje srce je prestalo kucati kada su se Portugalci razigrali", izjavio je jedan od brojnih Južnokorejaca, koji su gledali utakmicu i navijali za Sjevernu Koreju.