Tek sada je jasno koliku je Natko imao šansu!

Aksel Lund Svindal obranio je naslov svjetskog prvaka u superkombinaciji na SP-u u Garmisch-Partenkirchenu osvojen prije dvije godine u Val d'Isereu.

14.2.2011.
9:55

Fantastični Svindal je u slalomu zadržao prednost koju je ostvario u spustu i slavio sa 1.01 sekundom prednosti ispred srebrnog Talijana Christofa Innerhofera i 1.90 ispred brončanog, još jednog Talijana Petera Filla.

Svindalu je ovo četvrto zlato sa svjetskih prvenstava. Uz ova dva iz superkombinacija, prije četiri godine u Aareu je bio najbolji u spustu i veleslalomu.

Natko Zrnčić-Dim nije uspio obraniti broncu iz Val d'Iserea. Nakon lošije odvezenog spusta u kojem je zauzeo 16. mjesto, Natko je u slalomu ostvario četvrti rezultat, te je ukupno zauzeo osmo mjesto sa 3.20 sekundi zaostatka za Svindalom.

Tin Široki je natjecanje završio na 18. poziciji sa 7.01 sekundi slabijim vremenom od Svindala, dok je Dalibor Šamšal ostao bez plasmana nakon pada u spustu.

Inače, Cristoff Innerhofer je trećom medaljom na ovogodišnjem SP već sada izrastao u jednog od junaka prvenstva, prošloga je tjedna osvojio zlato u superveleslalomu i broncu u spustu.

1. Aksel Lund Svindal (Nor) 2:54.51 2. Christof Innerhofer (Ita) +1.01 3. Peter Fill (Ita) +1.90 4. Benjamin Raich (Aut) +2.17 5. Ondrej Bank (Ćeš) +2.39 6. Paolo Pangrazzi (Ita) +2.84 7. Lars Elton Myhre (Nor) +2.99 8. NATKO ZRNČIĆ-DIM (HRV) +3.20 9. Andreas Romar (Fin) +3.54 10. Kjetil Jansrud (Nor) +3.91 -------------------------------------------------------- 18. TIN ŠIROKI (CRO) +7.01 Spektakularna superkombinacija na Svjetskom prvenstvu je završila! Novi stari svjetski prvaki je Aksel Lund Svindal, koji je na kraju slavio s više od sekunde prednosti ispred dvojice Talijana Petera Filla i Cristoffa Innerhofera. Natko Zrnčić Dim na kraju je osmi!

Nova promjena na vrhu! Talijan Innerhofer je prvi sa 89 stotinki prednosti, drugi je Fill, treći Raich. Švicarac Feuz, drugi u spustu, izletio je sa staze.

Vodstvo je preuzeo Talijan Peter Fill sa 22 stotinke prednosti ispred Raicha. Natko je trenutno na 6. mjestu, a ukupno ima 4. vrijeme slaloma, što pokazuje koliku je zapravo imao šansu za osvajanje medalje da je spust odvozio kako zna.

Silvan Zurbriggen imao je više od sekunde prednosti, ali nije uspio završiti utrku.

Austrijanac Benjamin Raich odvezao je najbolje slalomsku utrku i zauzeo prvo mjesto sa 67 stotinki prednosti, Natko je četvrti.

Natko je sada treći. Vodstvo je preuzeo Talijan Pangrazi s 15 stotinki prednosti ispred Myhrea.

Startao je i Natko Zrnčić Dim te odvezao solidnu slalomsku vožnju, treću u odnosu na prvih 16 natjecatelja. Na kraju je zauzeo 2. mjesto sa 21 stotinkom zaostatka iza Myhrea.

Ponovno promjena na vrhu. Prvo mjesto osvojio je Norvežanin Myhre

Prvo mjesto preuzeo je Austrijanac Puchner sa 1.45 sekunde prednosti u odnosu na svog sunarodnjaka Siebera. Tin Široki je sada sedmi.

Vodstvo su s identičnim vremenom preuzeli Amerikanac Jitloff i Talijan Deflorian, a Tin Široki trenutno je peti sa 1.23 sekunde zaostatka.

Vožnju slaloma otvorio je bosanskohercegovački skijaš Igor Laikert u vremenu 3.08.78.

arti-201102100782006Prvo ime spusta na teškoj stazi Kandahar u Garmisch-Partenkirchenu je Aksel Lund Svindal! Branitelj naslova svjetskog prvaka u ovoj disciplini otprije dvije godine iz Val d'Iserea stazu je svladao za 1:59.49 minuta, te je jedini koji ostvario vrijeme ispod dvije minute.

Drugo mjesto nakon spusta drži Švicarac Beat Feuz sa 63 stotinke zaostatka, a treće Talijan Christof Innerhofer s 1.18 sekundi slabijim vremenom.

arti-201102020600006Natko Zrnčić-Dim, koji brani broncu iz Val d'Iserea, u spustu je zauzeo 16. mjesto sa 3.76 sekundi slabijim vremenom od Svindala, te je praktički ostao bez izgleda za ponavljanje uspjeha otprije dvije godine.

"Svi su puno bolje prošli od mene i bit će teško nadoknadit tu razliku u slalomu. Probat ću, dat ću sve od sebe i makar malo popraviti loš rezultat", izjavio je uoči slaloma Natko.

Tin Široki je sa 5.25 sekundi zaostatka zauzeo 24. mjesto, dok je Dalibor Šamšal pao na donjem dijelu staze i tako završio svoj nastup. Nakon što mu je neko vrijeme ukazivana pomoć zbog ozljede lijevog koljena, Šamšal se uspio pridignuti nakon ukazane liječničke pomoći i na skijama se spustiti u cilj.

Stigle su i vijesti o stanju Dalibora Šamšala.

"Nezgodno je pao, odvezen je vozilom hitne pomoći preventivno u bolnicu na slikanje koljena leđa i vratne kralježnice jer je udario zaštitnu mrežu i boli ga vratna kralježnica. Čim dobijemo informacije nakon pregleda, javit ćemo više", izjavili su u tabora hrvatske reprezenetacije.

Slalomska utrka na rasporedu je od 14 sati.

arti-20110202060000628. je startao još jedan hrvatski skijaš Dalibor Šamšal, ali je, nažalost, izletio sa staze. Dalibor je nakon jednog skoka na polovini staze izgubio ravnotežu, zabio se u zastavicu na stazi te potom u zaštitnu ogradu. Činilo se da nije riječ o teškoj ozljedi, ali ostao je ležati na stazi do dolaska liječnika. Desetak minuta nakon pada, kamere su ponovno prikazale Šamšala kako na skijama odlazi sa staze, što znači da je sve, nasreću, prošlo bez težih osljedica. Tin Široki startao je 30. i na cilj stigao kao 21., sa 5.25 sekundi zaostatka.

Talijan Christof Innerhofer zauzeo je 3. mjesto s 1.18 sekundi zaostatka iza slavnog Norvežanina.

Veliki Aksel Lund Svindal ponovno je najbolji kad je najvažnije. Aktualni prvak u superkombinaciji odvozio je najbrže i preuzeo vodstvo sa 65 stotinke ispred Feuza i najbliže je zlatnoj medalji i obrani naslova iz Val d'Iserea.

Dogodilo se i drugo odustajanje. Austrijanac Romed Baumann bio je jedan od pritajenih favorita, ali je izletio sa staze. Nije se ozlijedio.

Bode Miller je 7. i uoči slaloma ima 1.89 sekunde zaostatka iza Feuza.

Zato nije podbacio jedan od najvećih Ivičinih konkurenata u Svjetskom kupu Silvan Zurbriggen. Švicarac je prošao kroz cilj kao 4. sa 99 stotinki zaostatka.

Premda je važio kao jedan od favorita, slavni Austrijanac Benjamin Raich nije dobro odvozio utrku spusta. Prošao je kroz cilj kao sedmi s velikim zaostatkom od 2.38 sekundi za vodećim.

Drugo mjesto preuzeo je Talijan Peter Fill sa 71 stotinkom zaostatka iza Feuza.

Natko Zrnčić Dim nije u spustu opravdao ulogu favorita za medalju. Hrvatski skijaš prošao je kroz cilj kao osmi, ali njegov ogromni zaostatak od čak 3.13 sekunde zaostatka iza Feuza ne ostavlja puno nade u konačni dobar rezultat.

Vodstvo je preuzeo Švicarac Beat Feuz, prvi koji se približio granici od 2 minute, s vremenom 2.00.12 i 88 stotinki prednosti ispred čeha Banka.

Talijan Dominik Paris preuzeo je drugo mjesto s 51 stotinkom zaostatka iza Banka.

Nova promjena na vrhu! Prvo mjesto preuzeo je jedan od kandidata za medalju, Čeh Ondrej Bank i to sa velikom prednosti od 0.81 sekunde. Odmah iza njega startao je olimpijski pobjednik u kombinaciji iz Torina 2006., Amerikanac Ted Ligety, te je zauzeo 3. mjesto sa sekundom i 34 stotinke zaostatka.

Iznenađenje već u prvih nekoliko minuta! Skijaš iz Andore, Esteve Rigal, sjajno je odvozio spust i preuzeo vodstvo sa 1,58 sekunde prednosti. Drugi je

Utrka je počela. Natko Zrnčić Dim starta 13., a nakon četiri natjecatelja prvi je Norvežanin Myhre u vremenu 2.03.39.

Vladar superkombinacije u Svjetskom kupu, u čijim je već vitrinama mali Kristalni globus u ovoj disciplini, trči po plažama Novog Vinodolskog i Selca te skuplja energiju za samu završnicu sezone, ali to ne znači da je Hrvatska bez izgleda za medalju u Garmisch-Partenkirchenu.

arti-201102100782006Natko Zrnčić Dim je već jednom ostvario senzacionalan uspjeh na SP-u kada su svi, zbog ozljede Ivice Kostelića, već prekrižili bilo kakvu medalju, a vlasnik svjetske bronce iz Val d'Iserea je i danas velika nada u najjačoj hrvatskoj disciplini – superkombinaciji. Hoće li se ponoviti isti scenarij?

"Ne bih rekao da je to neki znak. Dapače, bilo bi jako dobro da je Ivica uz mene, da se zajedno natječemo jer bismo mogli razmijeniti informacije sa staze. Ovako je teže, prepušten sam sâm sebi, ali preuzeo sam odgovornost i tada i napravio što je trebalo. Pritisak mi nikada nije stvarao probleme", rekao je 24-godišnji Zagrepčanin, piše Večernji list. "Trebam voziti spust što bolje, uhvatiti dobro vrijeme da u slalomu mogu smanjiti razliku. Dosad mi je to uglavnom donosilo postolje. Neće to biti samo tako, veliki su tu protivnici koji ciljaju na istu stvar. Slalom je težak, što je idealno za Benjamina Raicha, a do medalje bez problema mogu i Svindal i Zurbriggen", najavio je Natko, u čiji uspjeh vjeruje i njegov mentor.

arti-201101300017006"Ako može u Svjetskom kupu biti na podiju, a već ima medalju, ne vidim razlog da Natko sve to ne ponovi", rekao je Ivica Kostelić koji će pred malim ekranom zdušno navijati za najboljeg prijatelja.

Superkombinacija na SP-u počinje u 10 sati spustaškom utrku, a Natko Zrnčić Dim će startati kao 13. Od ostalih hrvatskih predstavnika, Dalibor Šamšal ima startni broj 27, a Tin Široki 30. Odluka o medaljama past će u slalomu koji je na rasporedu u 14 sati.