Na južnopacifičko otočje Nova godina stigla je najprije, u 11 sati po srednjoeuropskom vremenu, a na Novi Zeland nešto kasnije. Zanimljivo je da su Samoa, otočje sa 180 tisuća stanovnika, i Tokelau, skupina atola na kojoj živi oko 1.400 ljudi, ove godine promijenili stranu na datumskoj granici. S njezine istočne strane prešli su na zapadnu, i umjesto da u Novu godinu ulaze među posljednjima na svijetu, sada su ušli prvi. Zbog toga su preskočili jedan dan, 30. prosinca, te su, ponajviše zbog ekonomskih razloga, uskladili vremenske zone s Novim Zelandom pod čijom su inače upravom.
Stanovnici otoka Kiritimatija, najistočnijeg dijela pacifičke otočne države Kiribati, pak uvijek u nove godine ulaze među prvima.
Tradicionalni vatrometi
Nakon navedenih područja, u 2012. su "zakoračili" neki dijelovi Rusije i Australije, a potom i Japan, Kina i Indonezija.
Jedan od najvećih novogodišnjih vatrometa tradicionalno je osvijetlio luku u Sydneyu. Trajao je 12 minuta. Uživo ga je gledalo oko 1,5 milijuna Australaca i njihovih gostiju, a na televiziji oko milijardu ljudi. Pripreme za njega počele su prije 15 mjeseci, a na projektu je radilo nekoliko tisuća ljudi.
Veličanstven je bio i vatromet koji su priredili u Pekingu, a slavilo se i u japanskoj prijestolnici Tokiju. U 17 sati po srednjoeuropskom vremenu u Novu godinu ušli su u Kuala Lumpuru, glavnom gradu Malezije, a u isto vrijeme 2012. slavili su stanovnici Hong Konga.
Velike i skupe proslave očekuju se i u drugim svjetskim metropolama. U Londonu, koji će prirediti veličanstveni vatromet uz Temzu, očekuje da će na otvorenom na dočeku Nove godine uživati više od 250 tisuća ljudi. Tradicionalno najveća proslava događa na njujorškom Times Squareu, gdje se očekuje oko milijun ljudi.