Praznik rada slavio se diljem svijeta, negdje mirno, negdje prosvjedima. U Turskoj je policija uhitila 10-ak osoba koje su pokušale odvući prosvjed u zabranjeno središte Istanbula.
Praznik rada u Turskoj/AP
Praznik rada u Turskoj/AP
Burno je bilo i u Parizu gdje su prosvjednici, nezadovoljni
ekonomski potezima predsjednika Macrona zapalili automobil i
motocikl pred jednim auto salonom.
Praznik rada u Francuskoj/AP
Praznik rada u Francuskoj/AP
Najviše okupljenih ipak je bilo u Moskvi, gdje je 100 000 ljudi sudjelovalo u paradi.
Praznik rada u Rusiji/AP
Zasigurno najmirniji prosvjed održali su Južnokoreanci koji su nakon otpjevane Internacionale tek podigli šake u zrak i tražili da se poštuju njihova prava.
"Mnogi se sjećaju sovjetskih vremena i htjeli bi da se ona vrate, no ne znamo što će se dogoditi. Dobro je što su se odazvali i mladi. To znači da shvaćaju koliko je važan ovaj blagdan. Vlada mora odmah prestati s restrukturiranjem brodogradnje i automobilske industrije. Uz to, tražimo i da se status svih privremeno zaposlenih promijeni u trajno zaposlene", izjavio je Nam Jung-su, glasnogovornik sindikata trgovine Južne Koreje.
Praznik rada u Južnoj Koreji/AP
Na Filipinima je oko 10 tisuća radnika marširalo ju glavnom gradu Manili kako bi se pobunili protiv ugovora na određeno vrijeme.
Prosvjednici su zapalili veliku sliku predsjednika Rodriga Dutertea uz koju je pisalo "kralj lažljivaca", čime se željelo upozoriti na njegovu predsjedničku kampanju 2016. godine kad je obećavao da će zaustaviti poslodavce da zapošljavaju radnike na kratkoročne ugovore na određeno vrijeme.
Praznik rada na Filipinima/AP
Više pogledajte u video prilogu.