Vise stotina nestalih, unisteno 200 tona leseva zivotinja

Agencija Beta je objavila da je s podrucja ugrozenih poplavama u Srbiji do sada prijavljen nestanak 798 osoba, od kojih je nadeno njih 215, receno je iz Operativnog centra MUP Srbije.

21.5.2014.
20:00
VOYO logo

MUP Srbije je 18. svibnja pozvao gradane da nestanak osoba s poplavljenih podrucja prijave na telefonske brojeve dezurnog Operativnog centra MUP-a.

"Napominjemo da ovi brojevi nisu precizni zbog toga sto vise gradana prijavljuje nestanak jedne osobe, a to automatski povecava broj nestalih", ukazali su iz MUP-a. Kazali su i da je "problem i to sto pojedine osobe koje su u meduvremenu nadene, o tome nisu obavijestile policiju, kako bi se evidentiralo da su nadene sto, s druge strane, smanjuje broj nadenih osoba u odnosu na pravi broj".

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Premijer Srbije Aleksandar Vucic je pak rekao u srijedu da je u podrucjima nastradalim od poplava pronadeno 27 zrtava, a najmanje 11 od njih se nije utopilo, vec su umrli prirodnom smrcu. "Nece biti ni tisuce ni stotine nastradalih jer smo veliki dio terena pretrazili", kazao je Vucic na konferenciji za novinare u Vladi Srbije.

Unisteno oko 200 tona leseva zivotinja

Takoder, objavljeno je i da je u kafilerijama u Srbiji do sada unisteno oko 200 tona leseva zivotinja stradalih zbog katastrofalnih poplava, od cega 169 tona u kafileriji "Energo zelena" u srijemskom mjestu Indija.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Lesevi zivotinja preraduju se u mesno kostano brasno prve kategorije koje se koristi kao gorivo u pecima s izuzetno visokim temperaturama od 800 do 1.000 stupnjeva i u tehnicku masnocu, koja takoder koristi u tehnicke svrhe", izjavila je nacelnica veterinarske inspekcije Sanja Celebicanin, prenosi agencija Tanjug.

U Srbiji trenutacno postoje tri kafilerije u kojima se mogu unistavati lesevi zivotinja, a kafilerija u Indiji ima najvece kapacitete, dok su manje dvije u Somboru i mjestu Cuprija.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Srbijanska ministrica poljoprivrede Snezana Bogosavljevic-Boskovic ranije je upozorila gradane da ne uklanjaju sami uginule zivotinje, jer je to posao u nadleznosti veterinarski sluzbi. Ona je rekla da informacije o uginulim zivotinjama neprekidno pristizu i da nema tocnih podataka koliko je zivotinja stradalo.

"Radi se o jako velikom broju uginulih zivotinja, nemamo tocnu procjenu, ali je steta u stocarstvu ogromna", rekla je ministrica.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Fnc 16
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo