Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
moguć referendum /

Turski parlament predložio nove amandmane: Erdoganu izvršna vlast i veće ovlasti?

Skupština će se o izmjenama ustava najvjerojatnije izjasniti sljedećeg mjeseca, a moguće je i održavanje referenduma na proljeće

VOYO logo
VOYO logo

Turska parlamentarna komisija odobrila je skupinu amandmana kojima se predviđa proširenje ovlasti predsjednika Recepa Tayyipa Erdogana.

Odlučeno je to nakon sjednice koja je trajala čak 17 sati, a izmjenama bi predsjednik, koji je dosad uglavnom imao ceremonijalnu ulogu, trebao dobiti brojne izvršne ovlasti. 

Skupština će se o izmjenama ustava najvjerojatnije izjasniti sljedećeg mjeseca, a moguće je i održavanje referenduma na proljeće. Ukoliko se amandmani potvrde, to bi automatski značilo i novi mandat Erdoganu. 

Promjene bi se odnosile i na funkcioniranje sigurnosnih tijela i pravosuđa. Dođe li do reforme, Erdogan bi na vlasti mogao ostati do 2029. godine!

VOYO logo
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
VOYO logo
VOYO logo
Regionalni portali
Još iz rubrike