Prema prognozi DHMZ-a danas će biti pretežno oblačno, na Jadranu ponegdje sunčana razdoblja, a potkraj dana djelomično razvedravanje na sjeverozapadu. Mjestimice malo kiše, u višem gorju susnježice i snijega. Vjetar uglavnom slab, ponegdje umjeren sjeveroistočni. Na Jadranu slaba do umjerena, mjestimice jaka bura s olujnim, podno Velebita lokalno i orkanskim udarima. Najviša dnevna temperatura uglavnom između 2 i 7, na Jadranu od 11 do 16 °C.
U priobalju puše jak vjetar. Zbog niskih temperatura tijekom jutra na cestama u unutrašnjosti moguća je poledica, osobito na mostovima i nadvožnjacima. Pojačan je promet na gradskim cestama i obilaznicama. Na cestama gdje su u tijeku radovi mogući su zastoji i vožnja u koloni. Vozačima se savjetuje da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama te održavaju sigurnosni razmak između vozila.
Prema web kamerama snijeg je počeo padati na Zavižanu.
Snijeg pada u BiH
Snijeg je tijekom noći zabijelio planine i pojedina mjesta u Bosni i Hercegovini, javlja Klix.ba. Snijeg je pao na planinama u blizini Sarajeva, točnije na Jahorini, Bjelašnici i Trebeviću, ali i na Vlašiću te je stvoren pravi zimski ugođaj.
Ekstremi stižu u Njemačku
Meteorolozi za Njemačku najavljuju ekstremne vremenske uvjete. Prema vremenskoj prognozi GFS, Njemačku bi mogle pogoditi dva jaka nevremena. GFS, kako vremenski model američke Nacionalne meteorološke službe očekuje da će mirna jesen završiti sljedeći tjedan. Promjena vremena mogla bi biti brutalna, piše Fenix Magazin .
Trenutačno (13. studenog) model prikazuje dvostruki udar sljedeći tjedan – u srijedu (20. studenog) i četvrtak (21. studenog). Predviđaju se dva jaka nevremena zaredom. Prvi bi posebno pogodio sjever, drugi više jug i središte zemlje", upozorava kvalificirani meteorolog, javlja Fenix Magazin.
Uz otežane vremenske uvjete privremeno bi u Njemačku dopirao polarni hladan zrak, a time i snijeg na srednjim i višim, a ponegdje i na nižim nadmorskim visinama. Dva vodeća vremenska modela GFS i ECMWF slažu se po ovom pitanju. Kad je pak riječ o olujama, europski meteorološki model ECMWF trenutačno najavljuje samo jake do olujne vjetrove. Nasuprot tome, američki vremenski model GFS prognozira jake oluje, pa čak i orkanske udare vjetra jačine do 130 km/h.
Kako objašnjava Fenix Magazin GFS (Global Forecast System) je američki model vremenske prognoze, dok je ECMWF (Europski centar za srednjoročne vremenske prognoze) europski model. Oba pružaju globalne vremenske prognoze s različitim razinama točnosti.